Nowa ulica w Miasteczku Śląskim. Będzie nosić nazwę... notozaura

W sąsiedniej gminie jedna z dróg ma zostać nazwana na cześć prehistorycznego gada. Wiele osób myślało, że to żart primaaprilisowy, a jednak nie...

Notozaur miasteczko śląskie

Ul. Notozaura w Miasteczku Śląskim

1 kwietnia burmistrz miejscowości Michał Skrzydło zamieścił na swoim profilu facebookowym informację o ciekawym koncepcie.

- Kilka lat temu w żyglińskim kamieniołomie odkryto szczątki notozaura ze skamieniałymi naczyniami krwionośnymi mającymi ćwierć miliarda(!) lat. Jest to najstarsze tego typu znalezisko na świecie - stwierdzał burmistrz.
- Przeprowadzona rozmowa z jednym z badaczy żyglińskiego notozaura doktorem Dawidem Surmikiem uświadomiła mi, jak mało znany jest to temat. Dlatego właśnie nowa ulica w Żyglinie - boczna od ul. Rolnej w kierunku kamieniołomów będzie nosiła nazwę tego kopalnego gada - ogłaszał.

Jednych ten pomysł rozśmieszył, inni stwierdzili, że w sumie czemu nie - taka nazwa byłaby z pewnością bardzo oryginalna. Jak się szybko okazało, ulica prehistorycznego gada to wcale nie fikcja.

Rada Miasta i notozaur

Jeśli zajrzymy w dokumenty przygotowane na najbliższą sesję, przekonamy się, że radni rzeczywiście będą poruszać ten temat. Pojawił się projekt uchwały w sprawie nadania nazwy drodze wewnętrznej położonej w Gminie Miasteczko Śląskie.

Przyszła ul. Notozaura jest położona w Miasteczku Śląskim na działce nr 2496/300, obręb Żyglin, k.m. 5 oraz działce nr 2730/304, obręb Żyglin, k.m. 9.

Miasteczko Śląskie Notozaur
BIP Miasteczko Śląskie

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon