Nowa Zielona Pracownia w tarnogórskiej szkole. Pszczelą klasą pochwalił się ZSP nr 1

Dzieci i młodzież mogą już korzystać z wyremontowanej sali, która zmieniła się w przyrodnicze królestwo. Motywem przewodnim stał się ul, ale podczas zajęć uczniowie poznają różne tematy związane z ekosystemami.

"Łąka Wiedzy" w Tarnowskich Górach

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 otworzył nową klasę. Dzięki dofinansowaniu ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach powstała Zielona Pracownia. Zadanie wsparł także Urząd Miasta, Rada Rodziców oraz przyjaciele szkoły.

- Pracownia to miejsce, które wprowadza uczniów w świat odkryć i umożliwia poznawanie otaczającego świata przez doświadczenie. Uczniowie mogą poczuć się jak naukowcy, z zapałem oraz ciekawością badając przyrodę. Głównymi metodami pracy są metody badawcze takie jak: eksperymenty, obserwacje i doświadczenia - stwierdzają pracownicy szkoły.

Dzięki odnowionej sali dzieci mogą rozwijać swoje przyrodnicze zainteresowania. Zajęcia w pracowni mają także na celu rozwinięcie ich świadomości w zakresie ochrony środowiska i promowania postaw proekologicznych.

- Dzieci rozwijają swoje zainteresowania entomologiczne i zwiększają swoją świadomość na temat roli owadów zapylających w ekosystemie oraz ich znaczenia dla produkcji miodu i zapylania roślin - wyjaśniają przedstawiciele ZSP nr 1.

Coraz więcej szkół z terenu powiatu tarnogórskiego może pochwalić się własną Zieloną Pracownią. Podobne sale, dostosowane do potrzeb edukacyjnych dzieci czy młodzież, znajdziemy między innymi w II LO im. Staszica w Tarnowskich Górach, SMS w Radzionkowie, SP im. Kai Mireckiej w Nakle Śląskim czy SP nr 1 w Radzionkowie.

Zielona Pracownia w Staszicu 3

Może Cię zainteresować:

Tarnowskie Góry. Staszic z nową pracownią. Będą się tam uczyć biolodzy i chemicy

Autor: Urszula Gołkowska

16/02/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon