Nowe apartamenty w Tarnowskich Górach. Silesia House przedstawia projekt [GALERIA]

W naszym mieście z roku na rok przybywa inwestycji budowlanych. Niedawno przedsiębiorstwo Silesia House ogłosiło, że zamierza zrealizować tutaj nowy projekt.

Coraz więcej mieszkań

Coraz więcej osób decyduje się na zamieszkanie w Srebrnym Mieście. W 2017 roku było nas 61 262, w 2018 - 61 356, a w 2019 - 61 686. Podobną tendencję widzimy też w skali powiatu. Ma to realny wpływ na ilość rozpoczętych działalności budowlanych. Nasz powiat znalazł się na szóstym miejscu w rankingu samorządów, gdzie odnotowano najwyższą liczbę budowy nowych mieszkań (413).

- Z informacji, jakimi na razie dysponujemy – za 2019 rok - wynika, że w samych Tarnowskich Górach powstało w ciągu roku 216 mieszkań w budynkach wielorodzinnych. Do tego doliczyć należy 358 pozwoleń na budowę domów jednorodzinnych. Łącznie mowa więc o 574 lokalach mieszkalnych przybywających u nas rocznie! - informują pracownicy Urzędu Miasta Tarnowskie Góry. - Hasło „U nas dobrze się mieszka” niezmiennie pozostaje aktualne! - dodają.

Co ciekawe, Tarnowskie Góry wyróżniają się na tle innych gmin także ceną mieszkań. Jak podaje portal InfoGZM, nasze miasto oferuje najniższe ceny za kupno nowego lokalu. Kształtują się one średnio w granicach 3516-4500 zł za m². Specyfika aglomeracji górnośląskiej sprawia, że wiele osób decyduje się na zamieszkanie w mniejszych ośrodkach i dojazd do pracy w Katowicach czy Gliwicach.

Silesia House zaprasza

Przedsiębiorstwo Silesia House specjalizuje się w realizacji projektów budowlanych w segmencie nieruchomości mieszkaniowych. 24 marca firma ogłosiła, że ma w planach rozpocząć kolejne przedsięwzięcie. W Tarnowskich Górach pojawią się nowe apartamenty. Będzie to sześć mieszkań z trzema i czterema pokojami. Obiekt pojawi się przy ulicy płk. Czesława Chmielewskiego (przy granicy dzielnic Sowice i Śródmieście-Centrum).

Inwestorzy złożyli wniosek o pozwolenie na budowę już 8 sierpnia 2020 roku. 13 października Starostwo Powiatowe wydało pozytywną decyzję. Obowiązki projektantów pełnią: Bartłomiej Cisowski, Dariusz Lubera oraz Sylwester Rypina.

Planowane apartamenty to nie pierwszy tego typu projekt przeprowadzany przez przedsiębiorstwo w naszym mieście. Silesia House może pochwalić się obiektami wybudowanymi przy ul. Szczęść Boże, Wyszyńskiego i Konduktorskiej. Podobne realizacje znajdziemy również w Świerklańcu, a także Piekarach Śląskich. Za niedługo zakończą się także prace budowalne przy ul. Pyskowickiej. Powstaną tam dwa domy jednorodzinne w zabudowie szeregowej oraz osiem mieszkań.

fot. Silesia House

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon