Nowe drzewka ozdabiają Osiedle Przyjaźń. Zasadzili je nasi seniorzy i maluchy

W naszym mieście pojawiły się kolejne drzewka. Kiedy trochę podrosną, będą ozdobą skweru przy ulicy Morcinka.

W zeszłym tygodniu na Osiedlu Przyjaźń pojawiło się 30 nowych drzewek. Zasadzili je sami mieszkańcy. We wspólnej akcji udział wzięli: seniorzy, drugoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Tarnowskich Górach oraz przedstawiciele Urzędu Miasta. Dzięki ich zaangażowaniu podziwiać już możemy 15 klonów polnych i 15 świerków. W przyszłości ich gałęzie mają zacieniać miejsca dla publiczności pobliskiego amfiteatru i stanowić kurtynę dźwiękoszczelną.

- Zasadzona dziś [21.10] zieleń jest uzupełnieniem drzew i krzewów, które pojawiły się na skwerze w ciągu kilku ostatnich lat oraz urządzonego przy amfiteatrze ogrodu deszczowego. Na miejscu sadzonki wkopywali już seniorzy, przedszkolaki, uczniowie oraz mieszkańcy z innych części miasta w ramach Tarnogórskiego Święta Drzewa. Ostatnio 50 dębów oraz łąka kwietna pojawiły się tam dzięki Nadleśnictwu Brynek i Fundacji Veolia - stwierdzają urzędnicy.

Przypomnijmy, że po gruntownej reorganizacji skwer przy ulicy Morcinka bardzo się zmienił. Dziś znajdziemy tam między innymi amfiteatr, ogród deszczowy, plac zabaw, dwa nowe boiska, przestrzeń do gry w boule czy wybieg dla psów. Na terenie kompleksu na spacerowiczów czekają także ławki i inne elementy małej architektury.

Boiska w Tarnowskich Górach - Starych Tarnowicach

Może Cię zainteresować:

Nowe boiska na Osiedlu Przyjaźń w Tarnowskich Górach już otwarte. Zobacz, jak się prezentują

Autor: Urszula Gołkowska

08/04/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon