Nowe inwestycje w Miasteczku Śląskim. Na co mogą oczekiwać mieszkańcy?

W Miasteczku Śląskim trwają przygotowania do budowy nowej infrastruktury. Będzie ona służyć komfortowi, rozwojowi fizycznemu i zdrowiu użytkowników.

Tężnia, boisko, nowe drogi

Jeszcze przed świętami Miasteczko Śląskie pochwaliło się osiągnięciem kolejnych etapów na ścieżce do realizacji zapowiadanych zadań. Co dokładnie jest w planach?

- Okres przedświąteczny jest gorący nie tylko w domach. W ostatnich dniach firmy projektowe dostarczyły do Urzędu Miejskiego Miasteczko Śląskie dokumentacje projektowe na budowę boiska sportowego przy Szkole Podstawowej nr 1, tężni solankowej w Parku Rubina w Miasteczku Śląskim. Mamy też programy funkcjonalno-użytkowe na budowę dwóch dróg w Żyglinie - ul. Harcerskiej i ul. Grabowej - cieszy się burmistrz Michał Skrzydło.

Budowa tężni solankowej była zapowiadana już wcześniej. Plany takie zdradzano pod koniec marca tego roku, co spotkało się z niemałym pozytywnym odzewem ze strony mieszkańców. W maju inwestycja otrzymała dofinansowanie ze środków Stowarzyszenia LGD "Leśna Kraina Górnego Śląska".

W drugim kwartale roku Miasteczko Śląskie dostało także pieniądze w ramach II edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. Gmina zrealizuje budowę centrum przesiadkowego, ale także dwóch ulic: Grabowej (1 845 375 zł) i Harcerskiej (2 463 825 zł).

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon