Nowe inwestycje w powiecie tarnogórskim. Dobre wieści dla strażaków ochotników

Dwie Ochotnicze Straże Pożarne mogą cieszyć się z efektów prac, jakie zakończyły się niedawno w gminie Tworóg. W planach są już kolejne projekty.

Remont w Kotach, fundamenty - w Boruszowicach

Urząd Gminy Tworóg ogłosił zakończenie dwóch lokalnych projektów.

- Informujemy, że zrealizowane zostały dwie ściśle związane z działalnością strażaków ochotników inwestycje finansowane z budżetu Gminy Tworóg - podają urzędnicy.

W miejscowości Koty przeprowadzono remont pomieszczeń i sanitariatów remizy strażackiej. Prace kosztowały łącznie ponad 74 tysiące złotych.

Nową inwestycją mogą pochwalić się także druhowie z Boruszowic. W miejscowości tej zakończył się pierwszy etap budowy strażnicy. Widać już jej fundamenty. Wartość prac to 200 tysięcy złotych. Dotychczasowe efekty zobaczyć można w powyższej galerii zdjęć.

To jeszcze nie koniec pomyślnych wiadomości dla strażaków ochotników. Gmina planuje dwie kolejne inwestycje. Zapewnione jest także ich finansowanie. Czego dokładnie dotyczą? Budynek OSP Świniowice czeka remont. Koszt prac to prawie 40 tysięcy złotych. Natomiast przed remizą OSP Połomia zostanie wybrukowany plac. Roboty wycenia się na 81 tysięcy złotych.

Międzynarodowy Dzień Strażaka

Dziś, 4 maja, przypada wspomnienie św. Floriana, którego druhowie wybrali na swojego patrona. Tego dnia obchodzony jest także Międzynarodowy Dzień Strażaka. Wszystkim, którzy zawodowo lub ochotniczo angażują się w pomoc społeczeństwu, walczą z ogniem, ratując życie i zdrowie innych ludzi, życzymy, by szczęśliwie wracali z każdej akcji.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Dotacja dla OSP Boruszowice - Hanusek

100 000 złotych dla OSP Boruszowice - Hanusek

Remont ulicy Wiejskiej w Brynku

Z tego ucieszą się kierowcy z gminy Tworóg

Kalety tworóg orliki

Kalety i Tworóg na liście dotacji Ministerstwa Sportu

Powstaje remiza dla OSP Boruszowice Hanusek

OSP Boruszowice Hanusek będzie mieć nową remizę

Tarnowskie Góry. IV Gala Strażacka 2022

Najlepsi strażacy w powiecie tarnogórskim wybrani

Ranking finansowy samorządu terytorialnego w Polsce 2020

Które gminy naszego powiatu najlepiej zarządzają finansami?

Wypadek w gminie Tworóg

Powiat tarnogórski. Trzy wypadki jednego dnia.