Nowe inwestycje wąskotorowe w Tarnowskich Górach. Pojawią się w centrum miasta

Stowarzyszenie Górnośląskich Kolei Wąskotorowych otrzymało niemałe dofinansowanie. Dzięki nowym środkom odnowią część infrastruktury, jaka znajduje się w naszym mieście.

Urszula Gołkowska
Tarnowskie góry wąskotorówka 2

TG dla wąskotorówki

Urząd Miasta poinformował o przekazaniu dotacji w ramach konkursu z zakresu turystyki i krajoznawstwa pn. "Obiekty postindustrialne 2023". Środki w wysokości 300 000 zł zostały przekazane Stowarzyszeniu Górnośląskich Kolei Wąskotorowych. W związku z tym w Tarnowskich Górach odnowiona zostanie kolejowa infrastruktura. Co dokładnie planuje SGKW?

– Dzięki dotacji przebudujemy między innymi "mijankę" w pobliżu ulicy Bytomskiej oraz zbudujemy na nowo peron i przystanek w centrum miasta – zapowiada Kamil Czarnecki, prezes SGKW.

Znamy już także wyniki konkursu "Turystyka i krajoznawstwo". Wśród dziewięciu projektów zakwalifikowanych do realizacji znalazł się także wniosek opiekunów wąskotorówki. Zadaniu "Letnie pociągi turystyczne na Górnośląskich Kolejach Wąskotorowych" przyznano kwotę 18 300 zł.

– Wspieranie wąskotorówki to dla nas obowiązek i powód do niezwykłej dumy – tylko u nas najstarsza kolej tego typu w Europie istnieje i działa do dziś, w dodatku dowozi gości do Zabytkowej Kopalni Srebra czy innych – jedynych w regionie – zabytków wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO – mówi Arkadiusz Czech, burmistrz Tarnowskich Gór.

O innych planach na 2023 rok związanych z wąskotorówką w powiecie tarnogórskim - a trochę ich jest - przeczytać można w poniższym artykule.

Tarnowskie góry wąskotorówka 2023

Może Cię zainteresować:

Nowości w Górnośląskich Kolejach Wąskotorowych. Jakie są plany na 2023 rok?

Autor: Urszula Gołkowska

15/02/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon