Nowe miejsce na selfie w TG. Jak podoba się Wam instalacja na Placu Wolności?

W centrum naszego miasta pojawiła się kolejna dekoracja. Ma zachęcać mieszkańców i turystów do zrobienia pamiątkowej fotografii. Czy stanie się nowym symbolem tego miejsca?

I LOVE TG

Kiedy w 2022 roku mieszkańcy składali swoje wnioski dotyczące Budżetu Obywatelskiego, znalazła się wśród nich propozycja, by w centrum Tarnowskich Gór stanął podświetlany napis. Instalacja I LOVE TG miała być urozmaiceniem dla mieszkańców i zachętą dla turystów. Podczas głosowania projekt zdobył 96 punktów, został zakwalifikowany do realizacji.

Trzeba było na nią trochę poczekać. Napis pojawił się w przestrzeni publicznej 31 października. Możemy oglądać go już na Placu Wolności. Instalacja wyróżnia się z miejskiego tła i w dzień, i w nocy - jest podświetlana. Wykonano ją tak, by była spójna ze stylem używanym przez Urząd Miasta Tarnowskie Góry. Serce zostało oczywiście wypełnione charakterystyczną biało-czarno-żółtą kratką.

- Co łączy Los Angeles, Porto czy Amsterdam z Tarnowskimi Górami? Do dziś jeszcze nic, ale teraz się to zmieniło. Wzorem tych miast w Tarnowskich Górach na Placu Wolności pojawił się napis, przy którym wszyscy będą mogli sobie robić zdjęcia #ilovetg - cieszyli się urzędnicy miejscy.

Sami mieszkańcy też zdają się być zadowoleni.

- Muszę powiedzieć, że robi wrażenie.
- Pięknie wygląda, widziałem to już dzisiejszego wieczoru. I LOVE TG. Cudowne miasto.
- Gratuluję pomysłu, napis robi robotę.
- Super wyszło, fajna promocja naszego miasta.
Stacje naprawy rowerów w Tarnowskich Górach

Może Cię zainteresować:

W Tarnowskich Górach pojawiły się stacje naprawy roweru. Gdzie je znajdziemy?

Autor: Urszula Gołkowska

26/10/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon