Nowe ograniczenia od soboty. Co będzie zamknięte?

Dzisiaj, 25 marca odbyła się konferencja premiera Mateusza Morawickiego. Rząd zdecydował się na wprowadzenie kolejnych restrykcji epidemiologicznych. Co się zmieni?

Nowe obostrzenia

Kolejne ograniczenia od soboty

- Polska dziś znajduje się w najtrudniejszym momencie pandemii od 13 miesięcy. Napór 3. fali koronawirusa jest bardzo silny, dzisiaj mamy zarejestrowany najwyższy wzrost zakażeń, ponad 34 tys. Mamy zajętych 75% łóżek i 75% łóżek respiratorowych - mówił Mateusz Morawiecki podczas dzisiejszej konferencji prasowej.

Pandemia koronawirusa nabiera na sile. Dzienna liczba osób zakażonych może przyprawić o ból głowy. Dzisiaj liczba zachorowań na COVID-19 przekroczyła 34 tysiące (34 151 osób). Z tego względu rząd postanowił zaostrzyć obostrzenia. Premier podkreślał, że aby zdusić trzecią falę pandemii koronawirusa potrzebne są stanowcze kroki, kolejne obostrzenia i rygory, które będą wdrożone na dwa tygodnie (tydzień przed świętami i tydzień po świętach). Morawiecki zapewniał, iż wszystkie decyzje podejmowane są w oparciu o kilka parametrów. Pierwszy to liczba osób zakażonych, kolejny to ilość osób hospitalizowanych. Następny badany wskaźnik to liczba zgonów spowodowanych zakażeniem COVID-19. Statystyki mówią same za siebie – nowe obostrzenia są potrzebne.

Co się zmieni?

• wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane o powierzchni powyżej 2 000 mkw zostaną zamknięte,
• sklepy o powierzchni powyżej 100 mkw –limit jedna osoba na 20 mkw,
• kościoły – limit jedna osoba na 20 mkw,
• salony fryzjerskie, salony urody – zamknięte,
• przedszkola i żłobki – zamknięte (za wyjątkiem opieki nad dziećmi medyków, żołnierzy czy służb mundurowych)
• obiekty sportowe – tylko dla osób uprawiających sport zawodowo.

Adam Niedzielski zaleca spędzanie nadchodzących świąt w bardzo wąskim, rodzinnym gronie. Dodatkowo zachęca wszystkich pracodawców do oddelegowania pracowników do pracy zdalnej.

Śląsk z największą liczbą osób zakażonych

- Przykład woj. śląskiego pokazuje jak szybko sytuacja przeciętnej w skali kraju może stać się najwyższą w Polsce W ciągu ostatnich tygodni woj. śląskie z pozycji średniej stało się liderem w liczbie zachorowań. Sytuacja na Śląsku będzie wymagała specjalnych rozwiązań – mówił Adam Niedzielski.

Sytuacja w województwie śląskim z dnia na dzień się pogarsza. Dynamicznie rośnie liczba osób zakażonych. Koronawirus rozprzestrzenia się w zastraszającym tempie. Trzecia fala pandemii COVID-19 daje się dużo bardziej we znaki niż poprzednie.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Zniesienie obostrzeń 2022

Nowe zasady obostrzeń już od jutra. Zobacz, co się zmieni

Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach - obostrzenia 2022

Ograniczenia w Starostwie Powiatowym w Tarnowskich Górach

Tarnowskie Góry, info

Podsumowanie tygodnia 29.11-05.12

Mateusz Morawiecki w Pyrzowicach

Mateusz Morawiecki w Pyrzowicach. Zapowiedział obostrzenia

Urząd Miasta w Tarnowskich Górach

Urząd Miasta otwarty dla mieszkańców

Piotr Budzisz

Zmarł Piotr Budzisz. Gmina Krupski Młyn wiele mu zawdzięcza

Tarnowskie Góry rynek

Wyniki badania "Gmina dobra do życia" 2021