Nowe place zabaw w Tarnowskich Górach. Wiemy, jak będą wyglądać

Urząd Miasta ogłosił przetarg na budowę placów zabaw w dwóch dzielnicach. Za kilka miesięcy infrastruktura ma zostać oddana do użytkowania.

Plac zabaw w Lasowicach...

Mali tarnogórzanie przypuszczalnie jeszcze w tym roku będą mogli skorzystać z nowych huśtawek, zjeżdżalni i karuzel. Urząd Miasta ogłosił przetarg na budowę dwóch placów zabaw. Jeden z nich powstanie w rejonie skrzyżowania ulic: Św. Wojciecha,
Fabrycznej i Reymonta
(Lasowice). Wykonawca będzie musiał zastosować się do projektu stworzonego przez pracownię architektoniczną MSProjekt. Jak będzie wyglądała wspomniana infrastruktura?

- Plac zabaw utrzymany jest w tematyce morskiej, został podzielony na strefy dla dzieci młodszych i starszych - opowiadają projektanci. - Miejsce to będzie dostępne dla osób o ograniczonej sprawności, zostanie również wyposażone w urządzenia zabawowe integracyjne. Plac zabaw zostanie ogrodzony i doświetlony ekologicznymi latarniami solarnymi. Kształtowaniu u dzieci zachowań proekologicznych służyć ma również zaprojektowana łąka kwiatowa - dodają.

... i w Strzybnicy

W tej dzielnicy atrakcje dla najmłodszych pojawią się w Parku Hutnika. Oprócz wybudowania placu zabaw, wykonawca będzie musiał wyciąć niektóre drzewa, a także wykonać nasadzenia zastępcze. Podobnie jak w przypadku Lasowic, autor projektu to przedsiębiorstwo MSProjekt.

- Tym razem tematem przewodnim był zamek. Mamy tu strefy dla maluszków, dzieci starszych oraz miejsce do gry w szachy, warcaby lub chińczyka. Stoły z ławami zlokalizowano pod pięknymi, starymi drzewami, które dają upragniony cień w letnie dni. Można tu również urządzić sobie piknik - tłumaczą pomysłodawcy. - Huśtawki oddzielono od strefy malucha niskim płotkiem tak, aby huśtawki nie uderzyły przypadkiem bawiących się dzieci. Oczywiście plac zabaw będzie dostępny dla osób o ograniczonej sprawności, zostanie też wyposażone w urządzenia zabawowe integracyjne - zapewniają.

Przy wyborze ofert przetargowych zamawiający będą kierować się: ceną (60%), zwiększeniem wysokości kary umownej za nieterminowe wykonanie lub nieterminowe usunięcie wad (20%) oraz wydłużeniem okresu rękojmi za wady (20%).

Po podpisaniu umowy wybrana firma otrzyma 120 dni na zrealizowanie projektów. Zainteresowani przedsiębiorcy mogą zgłaszać swój udział w przetargu do 7 czerwca.

fot. MSProjekt

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon