Nowe plany biblioteki w Radzionkowie. Będzie koncert, pokaz iluzji i warsztaty

Radzionkowska instytucja otrzymała dofinansowanie ze środków Funduszu Promocji Kultury. Dzięki temu będzie można zorganizować trochę ciekawych wydarzeń.

Biblioteka w radzionkowie

Atrakcje w MBP w Radzionkowie

Biblioteka otrzymała dotację ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Radzionkowska instytucja bierze udział w programie Partnerstwo dla książki 2023.

- Oznacza to, że od kwietnia do końca lipca będziemy realizować zadanie "Biblioteka? Jestem na TAK". W ramach działań zaprosimy najmłodszych mieszkańców miasta do wspólnych spotkań i zabawy - zapowiadają bibliotekarze.

Celem programu jest poprawa dostępu do książki w jej wszystkich formatach, jak i wzmocnienie kulturotwórczej roli księgarń i bibliotek. Środki na realizację otrzymały 202 projekty o łącznej wartości ponad 4,1 mln zł. W Radzionkowie dzięki dofinansowaniu będzie można przeprowadzić kilka ciekawych imprez. W planach są: "ArcyGlutki" i sensoplastyczne warsztaty, "Wieczór magii w bibliotece" i spotkanie z iluzjonistą, gordonowski koncert muzyki na żywo oraz inne ciekawe propozycje.

- O wszelkich działaniach w ramach grantu będziemy informować na bieżąco, dlatego zachęcamy do śledzenia strony internetowej oraz profilu na Facebooku - zachęcają bibliotekarze.

Pierwsze z zapowiadanych wydarzeń będzie mieć miejsce już 25 kwietnia o godzinie 16:00 w głównej siedzibie instytucji przy ul. Knosały 61a. Dzieci w wieku od dwóch do czterech lat razem z rodzicami są zaproszone na "ArcyGlutki", czyli sensoryczne zabawy z książką. Zapisy przyjmowane są pod numerem telefonu: 32 289 03 91. Warto wziąć z sobą ubrania na zmianę.

Miasteczko śląskie ogród deszczowy

Może Cię zainteresować:

Nowy pomysł na teren przy bibliotece w Miasteczku Śląskim. Co może się tam pojawić?

Autor: Urszula Gołkowska

01/03/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon