Nowe przypadki zakażenia koronawirusem w powiecie tarnogórskim

Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach wydał dzisiaj drugi komunikat o nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w województwie. Wśród osób zarażonych są mieszkańcy naszego powiatu.

Termometr

Jak podaje Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach w izolacji domowej w dobrym stanie jest mężczyzna w sile wieku z powiatu tarnogórskiego. Mężczyzna przebywał w kwarantannie po powrocie 2 tygodnie temu z Niemiec. Mieszkaniec był też źródłem zakażenia dla młodego mężczyzny oraz kobiety w sile wieku ze swojego otoczenia - osoby te także są obecnie w izolacji w swoim domu i czują się dobrze.

Transmisję źródła zakażenia ustala sanepid w przypadku kobiety w sile wieku z powiatu tarnogórskiego. Mieszkanka czuje się dobrze.

Na zwolnieniu przebywała kobieta w sile wieku z powiatu tarnogórskiego, kiedy pojawiły się objawy zakażenia Covid-19. Prawdopodobnie mieszkanka zaraziła się w miejscu pracy.

Na dzień dzisiejszy w naszym województwie hospitalizowane są 123 osoby, kwarantanną objęte są 14 442 osoby, a nadzorem sanitarnym – 7 793. Na godzinę 8.00 WSSE w Katowicach wykonała blisko 3 tys. badań pobranych próbek.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Nowy sprzęt dla Ochotniczej Straży Pożarnej z Kalet

Nowy sprzęt dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaletach

Tarnowskie Góry - utrudnienia drogowe

Uwaga kierowcy! Znów czeka nas remont

Kalety. Zalew Zielona

Kalety "Marką Śląska" 2021

Tarnowskie Góry 16.-22.08

Podsumowanie tygodnia 16.-22.08

Narodowy Spis Powszechny, Tarnowskie Góry

Nowy punkt spisowy w... tarnogórskim Parku Wodnym

Inicjatywa Sołecka 2021

Wyniki konkursu Inicjatywa Sołecka 2021

Jerusalema Dance Challenge

Jerusalema Dance Challenge w Tarnowskich Górach