Nowe wycinki i nowe nasadzenia w Tarnowskich Górach. Co się zmieni?

W naszym mieście trwają kolejne prace związane z drzewami. Dziś z przestrzeni publicznej mają zniknąć kolejne rośliny. W ich miejsce zostaną zasadzone nowe, a w Starych Tarnowicach powstaje sad.

Kolejne drzewa do wycięcia

Jak zapowiada Urząd Miasta, dzisiaj, 14 listopada, przy ulicy Korczaka kontynuowane będą prace związane z zielenią. Wycięte zostaną cztery rośliny: trzy akacje i bez czarny. Powodem tej decyzji jest ich obumarcie lub obumieranie. Przeprowadzone zostaną także cięcia pielęgnacyjne konarów, które wrastają w linie energetyczne.

- To dalszy ciąg prac w pasie drogowym, z którego usuwane są zagrażające bezpieczeństwu drzewa obumarłe lub obumierające. Drzewa w tym stanie są niebezpieczne przede wszystkim dla ludzi. Spadający konar, przewracający się pień mogą też uszkodzić samochody, budynki, instalację elektryczną - tłumaczą urzędnicy.

W miejsce wyciętych w zeszłym tygodniu drzew zasadzone zostały nowe. Jest to siedem wiśni piłkowanych. Przypomnijmy, że Urząd Miasta ma plan, by tej jesieni zasadzić łącznie 173 drzewa oraz 1369 krzewów.

W Starych Tarnowicach powstaje sad

Skwer przy ulicy Morcinka staje się coraz przyjaźniejszą przestrzenią. W zeszłym tygodniu do znajdujących się tam obiektów i instalacji dołączył kolejny element zieleni. W Starych Tarnowicach pojawiło się 27 nowych drzew i krzewy. Teraz teren rekreacyjny ozdabiają między innymi trzy jabłonie "Papierówka", trzy jabłonie "Rubinola", trzy grusze "Konferencja", trzy śliwy "Opal", trzy czereśnie "Summit", dwa orzechy włoskie "Resovia", dziesięć krzewów porzeczki czarnej i czerwonej.

Tarnowskie góry wycinki drzew

Może Cię zainteresować:

Kolejna wycinka drzew w Tarnowskich Górach. Co stało się przy ul. Korczaka?

Autor: Urszula Gołkowska

10/11/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon