Nowe zakażenia koronawirusem w naszym powiecie

Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach opublikował nowe dane na temat zakażeń koronawirusem. Na Śląsku mamy 142 nowych przypadków. Niestety również w próbce mieszkanki powiatu tarnogórskiego wykryto obecność zakażenia koronawirusem.

Maska

W próbce mieszkanki powiatu tarnogórskiego w średnim wieku wykryto obecność zakażenia koronawirusem. Jak podaje Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach, w całym województwie jest 142 nowych zakażeń.

Swój raport opublikował także Urząd Miejski w Tarnowskich Górach. Według niego kwarantannie podlega 167 mieszkańców, w tym pod nadzorem Sanepidu (kwarantanna przymusowa) jest 77 osób. Mieszkańców zakażonych (przebywających w domach) jest 32. Niestety w mieście odnotowano 4 ofiary śmiertelne, 34 osoby wyzdrowiały z koronawirusa.

Mamy także 67 kolejnych ozdrowieńców. Tylko 6 spośród z nich leczyło się w szpitalach pod fachową opieką lekarzy, pozostali dochodzili do zdrowia w swoich domach, w izolacji, pod nadzorem służb sanitarnych. Najmłodsza osoba ma 7 lat – to mieszkanka powiatu bielskiego, najstarsza 84 – to mieszkaniec Dąbrowy Górniczej. Łącznie mamy już 877 wyleczonych osób z koronawirusa.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Tarnowskie Góry Semafor makieta kolejowa

To koniec makiety kolejowej Semafor w Tarnowskich Górach

Projekt Memento Tarnowskie Góry

Memento Tarnowskie Góry z wyróżnieniem Śląskie Lokalnie

Tarnowskie Góry, ulica Gliwicka

Zmiany na drogach w Uroczystość Wszystkich Świętych

Projekt bez tytułu 2021 09 20 T132001 362

Cis Donnersmarcka coraz atrakcyjniejszy

Tarnowskie Góry info

Podsumowanie tygodnia 06.-12.09

Tarnowskie Góry Rybna

Kompostownia w Rybnej. Radny Adrian Wolnik interpeluje

Mobilne Punkty Szczepień przy kościołach

Szczepienia przeciwko COVID-19 przy kościołach