Nowoczesne laboratoria dla tarnogórskiego "Chemika" już gotowe! Kosztowały 2,3 mln zł

W jednej ze szkół ponadpodstawowych zakończyła się właśnie duża inwestycja, dzięki której tarnogórska młodzież będzie mogła korzystać z profesjonalnych sprzętów i wyposażenia. Co dokładnie się zmieniło?

Nowe laboratoria w ZSChMiO

Początek roku szkolnego już za kilka dni, a uczniów tarnogórskiego "Chemika" z pewnością pocieszy wiadomość, że w ich szkole całkiem sporo się zmieniło. Jak tu nie cieszyć się z czterech nowych pracowni laboratoryjnych. Pomieszczenia zostały wyposażone w profesjonalną aparaturę, między innymi: mikroskopy, wagi analityczne i techniczne, wstrząsarki sitowe, zestawy do elektroforezy, wirówki, zmywarki, cieplarki, chłodziarki laboratoryjne, piece muflowe, sterylizator laboratoryjny i komorę laminarną. Oprócz tego laboratoria otrzymały także sprzęt techniczny (stoły, krzesła, szafy) i multimedialny (komputery, laptopy, monitory interaktywne). Pracownie posiadają również zaplecze techniczne i sanitarne. Łącznie może tam jednocześnie przebywać prawie 100 uczniów.

Inwestycja kosztowała ok. 2,3 miliona złotych. Zadanie zrealizował Powiat Tarnogórski przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego i pozyskanych Funduszy Europejskich.

- Remont laboratoriów to kolejna istotna inwestycja w edukację młodzieży i wielki krok w rozbudowie zaplecza techniczno-warsztatowego tarnogórskich szkół ponadpodstawowych - stwierdzają przedstawiciele Starostwa Powiatowego.
- Dziękując za zaproszenie, serdecznie gratuluję Starostwu Powiatowemu w Tarnowskich Górach, całemu zarządowi oraz dyrekcji szkoły, oraz wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i realizację tak udanego projektu! - dodaje
Izabela Domogała, członkini Zarządu Województwa Śląskiego.
Tarnowskie Góry Chemik

Może Cię zainteresować:

Cztery tarnogórskie szkoły zakwalifikowane do ogólnopolskiego projektu ekologicznego

Autor: Urszula Gołkowska

28/07/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon