Nowoczesny sprzęt dla tarnogórskiego Mechanika. Z czego mogą skorzystać uczniowie?

Młodzież uczęszczająca do Technikum nr 4 w Tarnowskich Górach rozpoczęła rok szkolny z innowacyjnym laboratorium. To prezent od przedsiębiorstwa Tauron.

Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Tarnowskich Górach "Mechanik" otrzymał nowy sprzęt

Nowy rok - nowe sprzęty

Wczoraj, 1 września, odbyła się prezentacja specjalistycznego elektronicznego wyposażenia jednej z pracowni tarnogórskiego Mechanika. Tauron postanowił przekazać placówce pięć kompletnych zestawów trenażerów do ćwiczeń elektroniki cyfrowej oraz tablicę multimedialną wraz z oprzyrządowaniem.

Dobry sprzęt to obok fachowej kadry podstawa procesu edukacyjnego. Podarunek od Taurona to doskonały przykład współpracy biznesu i szkolnictwa branżowego. Dotykowa tablica interaktywna o dużej przekątnej doskonale się sprawdza w nauczaniu przedmiotów zawodowych, pozwala na szybkie generowanie schematów, pobieranie ich z Internetu, tworzenie precyzyjnych opisów. Zapis tablicowy może być łatwo publikowany, udostępniany uczniom - opowiada Marcin Ślęzak, dyrektor Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących.
- Zestawy do nauki programowania układów cyfrowych oparliśmy o układy Arduino, które, dzięki swojej popularności i ciągłemu rozwojowi, gwarantują szerokie pole działania i dużą kreatywność. Pozwalają prowadzić ciekawe i nowoczesne lekcje z zakresu elektroniki – wyjaśnia.

Przedstawicielka władz samorządowych - starosta Krystyna Kosmala złożyła podziękowania przedstawicielom firmy i życzyła wysokich osiągnięć w nauce uczniom korzystającym z pracowni.

Tarnogórska Sorbona i Fundusze Norweskie. Uczniowie wygrali mobilną pracownię komputerową!

Przyszłość energetyki, a szerzej - przemysłu, zależy od kompetencji fachowców. Transformacja energetyki musi iść w parze z nowymi kompetencjami nabywanymi przez uczniów. Tauron, jako firma odpowiedzialna społecznie, stara się wspierać i wzbogacać proces edukacyjny, wzmacniając długofalową transformację polskiej gospodarki – dodaje Artur Michałowski, p.o. prezesa zarządu Tauron Polska Energia.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon