Nowość na pyrzowickim lotnisku. Nie możesz zabrać całego bagażu? Prześlij go paczkomatem

Z myślą o pasażerach podróżujących z Katowice Airport firma InPost zadbała o nowe udogodnienie. Kłopotliwe przedmioty nie muszą lądować w kosztu. Można przesłać je na inny adres.

Paczkomat znajdziesz nawet na lotnisku w Pyrzowicach

Kto choć raz kombinował, jak sprytnie zapakować bagaż przed podróżą samolotem, ten wie, ile logistyki może to wymagać. Podczas odprawy niejedna osoba musiała pożegnać się z tym czy innym flakonikiem. Dlatego też na terenie Katowice Airport pojawiło się nowe rozwiązanie. To słynna szafa ze skrytkami w charakterystycznych żółto-czarnych barwach. InPost dotarł nawet tam.

- W sytuacji, gdy w bagażu podręcznym znajdzie się przedmiot, który jest zabroniony do przewozu w kabinie samolotu (np. perfumy we flakonach o pojemności powyżej 100 ml) pasażer może wysłać go za pomocą urządzenia Paczkomat®. Dotychczas taki przedmiot, zgodnie z obowiązującymi przepisami bezpieczeństwa, musiał zostać wyrzucony - tłumaczą pracownicy lotniska.

Jak znaleźć paczkomat? Urządzenie znajduje się na pierwszym piętrze terminalu pasażerskiego B KTW. Z inpostowego rozwiązania mogą skorzystać pasażerowie, którzy podróżują do krajów strefy Schengen, jeśli część ich bagażu została zatrzymana podczas kontroli. To jeszcze nie wszystko. Pakowanie zatrzymanych przedmiotów tuż przed wylotem z pewnością może być stresujące. By pomóc pasażerom w opałach, wprowadzono także pewne udogodnienie.

- Przy urządzeniu dostępne są bezpłatne kartony o różnych wymiarach oraz taśmy, co umożliwi szybkie zapakowanie przesyłki. W celu jej nadania należy skorzystać z aplikacji InPost Mobile. Paczkomat® w KTW umożliwia wysyłkę krajową, zarówno do innego urządzenia InPost lub pod wskazany adres pocztowy - dodają pracownicy lotniska.
Zielona inwestycja w Katowice Airport 2

Może Cię zainteresować:

Lotnisko w Pyrzowicach będzie bardziej zielone. Co nowego się tam pojawi?

Autor: Urszula Gołkowska

03/11/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon