Nowy bar na mapie gastronomicznej Tarnowskich Gór. Lot w... "Kosmos" gwarantowany

Bar "Bakaraj" został zamknięty w maju 2022 roku. Kilka tygodni później lokal został zakupiony przez nowych właścicieli. Miejsce to przez niemal pół roku zmieniło się nie do poznania. Właściciele pokusili się o nieszablonową nazwę. Drzwi baru o nazwie "Kosmos" otworzą się 25 listopada o godzinie 18. Nowi nabywcy zapowiadają liczne promocje z okazji jego otwarcia.

Bar "Kosmos" powstał w miejscu dawnego lokalu o nazwie "Bakaraj", który funkcjonował przez niemal cztery lata przy ulicy Ratuszowej 10. W maju 2022 roku jego właściciele podjęli decyzję o jego zamknięciu. W trakcie funkcjonowania "Bakaraju" przez kilkanaście miesięcy pracowała tam Magdalena Morawiec. Po oficjalnym zamknięciu lokalu razem z mężem Oskarem postanowili odkupić miejsce i urządzić je w dość nieszablonowy sposób. Bar nazwano "Komos".

- Sama bardzo lubię czytać o kosmosie. W trakcie szukania pomysłu na nazwę i styl, motyw ten sam wpadł mi do głowy - tłumaczy Magdalena Morawiec, właścicielka lokalu.

Nowa odsłona popularnego lokalu

Każdy, kto choć raz odwiedził bar, wie, że to miejsce ma swój unikatowy klimat. Dwupoziomowy lokal, w którym bar wita już od drzwi. Do maja 2022 roku w lokalu można było palić w wyznaczonej strefie, nowi właściciele natomiast wprowadzają całkowity zakaz palenia. Jak sami mówią, lokal musiał być wietrzony przez dłuższy czas, by pozbyć się nieprzyjemnego zapachu.

W nowym lokalu większość mebli została wymieniona. Ściany pomalowano w motywie kosmosu, a na niektórych z nich powstały galaktyczne graffiti. W pomieszczeniach dominują ciemne kolory, połączone z drewnianymi stolikami i podłogą. Karta menu również została zmodyfikowana. Część drinków np. reaktory pozostały bez zmian, natomiast reszta będzie miała w sobie "kosmiczną energię".

- Cały lokal remontowaliśmy sami, jednak nie udałoby się to nam bez pomocy rodziny i przyjaciół - dodaje właścicielka.

Lokal będzie czynny od czwartku do niedzieli. Godziny jego funkcjonowania zostaną podane w najbliższych dniach.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon