Nowy film o Franciszku Blachnickim. Gdzie i kiedy można zobaczyć produkcję?

W Tarnowskich Górach odbędzie się premierowy pokaz filmu o znanym tarnogórzaninie. Wydarzeniu towarzyszyć będzie także panel dyskusyjny.

INMK
Blachnicki tarnowskie gory

"Blachnicki. Ślady"

Już w tę niedzielę, 27 marca, warto wybrać się do Muzeum w Tarnowskich Górach. O godzinie 16:00 rozpocznie się seans filmu o jednym z bardziej znanych mieszkańców naszego miasta - ks. Franciszku Blachnickim. Projekt zrealizowało Stowarzyszenie Dziedzictwo we współpracy z Domowym Kościołem.

- Po filmie odbędzie się panel dyskusyjny z udziałem świadków historii prowadzony przez red. Sylwestra Strzałkowskiego - dodają organizatorzy.

Ilość miejsc ograniczona. Natomiast wcześniej, o godzinie 12:30 w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła odbędzie się Msza w intencji beatyfikacji ks. Blachnickiego.

Kim był bohater filmu? O Franciszku Blachnickim napisano już bardzo wiele książek i publikacji. Niewiele jednak mówi się o tak znaczącym okresie jego życia, jakim była jego młodość, którą spędził nie gdzie indziej, ale właśnie w naszym mieście. Zanim założył Ruchu Światło-Życie, zanim stał się istnym utrapieniem komunistów, zanim wstąpił do seminarium, żył codziennością dziecka, nastolatka, młodego człowieka. Chociaż już wtedy zdradzał zadatki na dobrego lidera i niezłomnego idealistę... Więcej ciekawych historii z tarnogórskiego okresu życia Blachnickiego znaleźć można w poniższym artykule.

Blachnicki tarnowskie gory

Może Cię zainteresować:

Franciszek Blachnicki: lider, reformator, tarnogórzanin

Autor: Urszula Gołkowska

24/03/2021

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon