Nowy most w Tworogu będzie przeznaczony dla ruchu cywilnego i wojskowego

W Tworogu wybudowany zostanie nowy most na Drodze Krajowej 11. Zastąpi on dotychczasową, wysłużoną już, konstrukcję. Umowę w tej sprawie podpisała właśnie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

GDDKiA
Most na DK11 w Tworogu

Pierwsi kierowcy nowym mostem nad Blaszynówką w Tworogu (pow. tarnogórski) powinni pojechać w przyszłoroczne wakacje. Zgodnie bowiem z umową, jaką katowicki oddział GDDKiA podpisał z firmą Primost Serwis z Będzina inwestycja ma zostać wykonana w ciągu 13 miesięcy.

Przedsięwzięcie kosztować ma ponad 4,2 mln zł. Połowę kosztów netto inwestycji sfinansować ma Unia Europejska w ramach instrumentu Łącząc Europę - Mobilność Wojskowa (CEF Military Mobility). Skutkiem tego nowe parametry techniczne obiektu będą umożliwiać podwójne cywilno-obronne zastosowanie tej konstrukcji.

Jak podają drogowcy, po przekazaniu terenu budowy wykonawca rozpocznie budowę drogi i mostu objazdowego, po którym będzie się odbywał ruch w czasie rozbiórki pochodzącego z 1970 r. dotychczasowego mostu i robót budowlanych. Po wykonaniu mostu i uzyskaniu decyzji zezwalającej na użytkowanie wykonawca przystąpi do rozebrania drogi objazdowej i tymczasowego obiektu. Nowy most ma mieć prawie 21 m. długości i 12 m. szerokości. Znajdą się na nim dwa pasy ruchu po 3,5 m szerokości oraz obustronne metrowe opaski.

Kolej do Pyrzowic

Może Cię zainteresować:

Michał Wroński: Linia kolejowa do Pyrzowic nie powinna służyć głównie... dojazdom do lotniska

Autor: Michał Wroński

25/10/2022

Ciezarowka autostrada

Może Cię zainteresować:

Koniec z "wyścigami słoni" na autostradach. Nowe przepisy zakazują ciężarówkom wyprzedzania. Nie wszyscy jednak przestrzegają przepisów WIDEO

Autor: Katarzyna Pachelska

08/07/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon