Nowy parking w Miasteczku Śląskim. Będą z niego korzystać rodzice uczniów

Mieszkańcy Miasteczka Śląskiego mogą już cieszyć się nową infrastrukturą drogową. Ułatwi ona życie zwłaszcza rodzicom dzieci uczęszczających do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2.

200 tysięcy złotych dla miasta

Wczoraj, 21 lipca, Prezes Zarządu Huty Cynku "Miasteczko Śląskie" Mirosław Indyka wraz z burmistrzem Michałem Skrzydło dokonali uroczystego otwarcia parkingu. Inwestycja była zapowiadana już od grudnia, kiedy to wspominane przedsiębiorstwo przekazało samorządowi kwotę 200 tysięcy złotych.

Nowa infrastruktura znajduje się przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Miasteczku Śląskim - Żyglinie (ul. Harcerska 5).

- W toku realizacji „Strategii społecznej odpowiedzialności na lata 2017 – 2020” Huta Cynku stała się ważnym partnerem inicjatyw mających na celu rozwój gminy Miasteczko Śląskie i gmin sąsiednich podejmując rozliczne działania dla dobra społeczności lokalnej - mówią przedstawiciele przedsiębiorstwa.
- Spółka, jako największy pracodawca w regionie, nie tylko zatrudnia mieszkańców Miasteczka Śląskiego i okolicznych gmin, ale również zapewnia źródło utrzymania wielu rodzinom z całego powiatu tarnogórskiego, wspierając lokalne inicjatywy oraz przyczyniając się do rozwoju lokalnej społeczności - dodają.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon