Nowy Portal Pasażera. Czy przypadnie do gustu użytkownikom?

Zarząd Transportu Metropolitalnego uruchomił testową wersję nowego portalu dla mieszkańców korzystających z transportu publicznego. Twórcy zapraszają do przesyłania opinii na temat działania strony.

Portal pasazera

Na razie tylko testy

ZTM zaprasza wszystkich zaineresowanych do skorzystania z Portalu Pasażera (SDIP). Jeżeli platforma będzie się sprawdzać, być może zostanie już z nami na stałe. Swoje opinie o systemie można przesyłać na adres: kancelaria@metropoliaztm.pl. Co nowego wprowadzili twórcy Portalu?

- Jego funkcjonalność w porównaniu do portalu pasażera SDIP I została rozbudowana o możliwość podglądu przez pasażera bieżącej pozycji wszystkich pojazdów, a nie tylko pojazdów jednej, wybranej linii, jak miało to miejsce dotychczas - opowiadają pomysłodawcy. - Ponadto pasażer, po wywołaniu na mapie wirtualnej tablicy dostępnej dla wszystkich przystanków, będzie mógł zapoznać się nie tylko z informacją, kiedy pojazd danej linii przyjedzie na przystanek, ale również z komunikatami i informacją pasażerską przypisaną do danej tablicy - dodają.

Twórcy nowej platformy zaprezentowali również krótką instrukcję, jak poruszać się po Portalu, choć trzeba przyznać, że nie jest to trudne ze względu na jego przejrzystość i intuicyjność. Czy zmodernizowany system wyszukiwania połączeń zostanie z nami na dłużej? To zależy od tego, jak ocenią go sami użytkownicy. Przedstawiciele ZTM zapraszają do dzielenia się swoimi przemyśleniami na ten temat, by oferta transportowa w Metropolii była coraz bardziej dopasowana do oczekiwań podróżnych.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Zmiany ztm

ZTM zmienia rozkłady jazdy. Nowe harmonogramy...

Nowe polaczenia autobusowe

Pojawią się dodatkowe kursy. Nowe autobusy do...

Nowe biletomaty

Prawie 50 nowych biletomatów. Pojawią się także...

Pandemia autobusy

Zanim wsiądziesz do autobusu, nie zapomnij o...

Prace na rynku tg

Prace na rynku. Zablokowane przejście między...

Wosp tarnogorzanka

Spot reklamowy WOŚP 2021. Autorką jest...

Budzet partycypacyjny

Znamy wyniki budżetu partycypacyjnego! Które...