Nowy sprzęt dla GCR "Repty". Medycy mogą już korzystać z nowocześniejszych technologii

Górnośląskie Centrum Rehabilitacji poinformowało o swoim nowym zakupie. Inwestycja ma ułatwić pracę personelowi oraz usprawnić opiekę nad pacjentem. W placówce pojawiły się nowinki cyfrowe.

GCR "Repty" jeszcze bardziej technologiczne

Centrum z Rept Śląskich pochwaliło się swoim sprzętem. Medycy korzystają z nowo zakupionych urządzeń. Wśród nich znalazły się myszki i klawiatury, które można sprawnie i skutecznie zdezynfekować. Przydają się na oddziałach, gdzie izolowani są pacjenci z infekcjami bakteryjnymi.

- Sytuacje wymagające izolacji kontaktowej są coraz częstsze, zwłaszcza po pandemii SARS-CoV-2. Aby zagwarantować najwyższą jakość opieki medycznej, personel potrzebuje błyskawicznego dostępu do informacji medycznych pacjentów. Bezpieczny sprzęt, który można efektywnie zdezynfekować, jest kluczowy dla zabezpieczenia zarówno personelu, jak i pacjentów - stwierdzają przedstawiciele GCR "Repty".

Kolejnym wartościowym elementem wyposażenia są czytniki kodów kreskowych. Centrum zakupiło je w ilości czterdziestu sztuk. Po co stosuje się tę technologię w placówce?

- Każdy pacjent przy przyjęciu otrzymuje unikalny kod kreskowy na opasce, a system komputerowy generuje również kody paskowe lub QR na dokumentach medycznych. Dzięki czytnikom kodów i odpowiednim systemom, personel może łatwo uzyskać informacje o stanie zdrowia pacjenta oraz bezbłędnie zidentyfikować wykonane procedury lub podane leki - tłumaczą pracownicy GCR "Repty".

Wśród zakupionych narzędzi znalazły się również komputery typu All In One. Ich zaletą jest system, który w całości mieści się w monitorze. Pozwala to zaoszczędzić miejsce w przestrzeni sal szpitalnych. Do monitora można bezpośrednio podpiąć klawiaturę czy myszkę.

- Zakup nowego sprzętu to rezultat konsekwentnej cyfryzacji szpitala, dostosowywania placówki do aktualnych wymogów prawnych oraz zgodności ze standardami instytucji zajmujących się dokumentacją medyczną i rozliczeniowo-statystyczną, współpracujących z Narodowym Funduszem Zdrowia - stwierdzają pracownicy Centrum.
Defibrylatory w Tarnowskich Górach

Może Cię zainteresować:

Nowe defibrylatory w Tarnowskich Górach. Gdzie je znajdziemy na mapie miasta?

Autor: Urszula Gołkowska

07/12/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon