Nowy sprzęt dla tarnogórskich Ochotniczych Straży Pożarnych. Co dostali druhowie?

Dobre wieści dla zespołów ochotniczych z naszego miasta. Jednostki zostały wyposażone w nowy ekwipunek.

Sprzęt dla OSP

- Specjalistyczne wyposażenie do poszukiwania osób zaginionych oraz sprzęt do udzielania pomocy osobom pokrzywdzonym w pożarach, przestępstwach i wypadkach trafił do wszystkich jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Tarnowskich Gór - poinformował dziś, 17 stycznia, Urząd Miasta.

Koszty ekwipunku w wysokości 128 500 zł pokryły środki z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości. Inwestycję wsparł także Urząd Miasta. Władze samorządowe przekazały na ten cel 5 100 zł.

Co trafi do poszczególnych jednostek?

  • OSP "Florian" w Strzybnicy – dron wraz ze specjalistycznym wyposażeniem, który będzie wykorzystywany m.in. w akcjach poszukiwawczych osób zaginionych
  • OSP Repty Śląskie – drabina ratownicza oraz radiotelefony
  • OSP Pniowiec – mundury specjalne
  • OSP Tarnowskie Góry – belka sygnalizacyjna wraz z wyposażeniem do zamontowania na samochodzie pożarniczym, który jest w posiadaniu ratowników

Podobne zakupy zrealizowane zostały w gminie Tworóg. W siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Świniowicach odbyło się spotkanie, podczas którego przekazano druhom ekwipunek. Więcej informacji na ten temat w artykule: "Nowy sprzęt dla Ochotniczych Straży Pożarnych. Co dostali druhowie?".

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon