Nowy termin otwarcia placów zabaw w Strzybnicy i Lasowicach. Kiedy zostaną udostępnione?

Urząd Miasta przedstawia nowe informacje w sprawie przygotowywanej infrastruktury dla maluchów. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, dzieci skorzystają z niej już niebawem.

Place zabaw prawie gotowe

W Strzybnicy w Parku Hutnika oraz w Lasowicach przy ul. św. Wojciecha powstają miejsca rekreacji dla dzieci. Na dzień ich otwarcia czeka wielu młodych mieszkańców i ich rodziców. Przypomnijmy, że pierwszy przetarg na budowę infrastruktury miał miejsce w pierwszej połowie 2021 roku. Udało się wyłonić wykonawców i przystąpić do prac. Roboty miały zakończyć się do 2022 roku. Jak jednak wszyscy zainteresowani wiedzą, tak się nie stało. Place zabaw co prawda są w większości wyposażone, ale nie zostały oficjalnie otwarte. Władze miasta ogłosiły kolejny przetarg na dokończenie prac.

- Z obu inwestycji w ubiegłym roku "zszedł " wykonawca, z którym z powodu wielokrotnego przekroczenia terminów rozwiązano umowy. Po wybraniu nowego i wiosennym ociepleniu jeszcze przed świętami na obu placach pojawiła się ostatnia, kolorowa warstwa poliuretanu - relacjonują urzędnicy miejscy.

Aktualnie zarówno w Strzybnicy, jak i w Lasowicach trwają ostatnie prace. Montowane są m.in. solarne lampy, ławki czy stojaki na rowery. Po zakończeniu tych działań place nie zostaną od razu udostępnione zainteresowanym. Czeka je jeszcze atestowanie i odbiory. Pozytywny scenariusz zakłada, że infrastruktura zostanie oficjalnie otwarta w tym miesiącu.

Tarnowskie góry plac zabaw

Może Cię zainteresować:

W Pniowcu ma powstać nowa przestrzeń rekreacyjna. Miasto szuka wykonawcy

Autor: Urszula Gołkowska

16/03/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon