Nowy wóz dla Ochotniczej Straży Pożarnej z Orzecha. Z czego będą korzystać druhowie?

W garażu ochotników z naszego powiatu pojawił się nowy nabytek. Będzie służył podczas przyszłych akcji jednostki. Samochód zajął miejsce po swoim poprzedniku, którego mieszkańcy gminy przekazali Ukrainie.

Nowy pojazd dla OSP Orzech

Od piątku, 7 października, strażacy cieszą się świeżym nabytkiem. To lekki samochód ratowniczo-gaśniczy marki Peugeot Boxer. Z pewnością przyda się podczas niejednej interwencji.

- Nowy nabytek OSP Orzech został wyposażony m. in. w wyciągarkę elektryczną do 5,5 tony, maszt oświetleniowy w technologii LED, agregat prądotwórczy, pompę używaną w trakcie podtopień i sprzęt do usuwania wiatrołomów. Przystosowany jest także do transportu łodzi lub quada - podają Urząd Gminy Świerklaniec.

Całkowity koszt zakupu to 300 tysięcy zł. Strażakom ochotnikom udało się samodzielnie uzbierać na ten cel 40 tysięcy zł. Brakujące 150 tys. zł pochodzi ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, natomiast Gmina Świerklaniec dołożyła 110 tyś. zł.

Jeden wóz dla Tarnopolu, drugi - dla Orzecha

Przypomnijmy, że w kwietniu tego roku druhowie przekazali ukraińskim strażakom 20-letni lekki samochód ratowniczo-gaśniczy Lublin 2.

- Decyzja była jednogłośna, podjęta bez zbędnej zwłoki i w poczuciu, że ten mający już swoje lata, ale dobrze utrzymany, Lublin 2 może służyć ukraińskim strażakom. Ciekawostką jest to, że 20 lat temu strażacy z Tarnopola gościli w Polsce u strażaków właśnie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Orzechu - wspominają przedstawiciele gminy.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon