Obostrzeń ciąg dalszy. Co postanowił premier?

Mateusz Morawiecki przedstawił kolejne zmiany w walce z pandemią. Nowe ograniczenia dotkną między innymi szkół i instytucji kultury.

Nowe obostrzenia

Ostatni krok przed lockdownem

Od przyszłego poniedziałku wszyscy uczniowie, również ci z klas 1-3, będą uczyć się zdalnie. Każdy nauczyciel ma prwo się ubiegać o bon w wysokości 500 złotych. Dofinansowanie te można przeznaczyć na zakup sprzętu niezbędnego w prowadzeniu zajęć przez Internet. Taki stan rzeczy potrwa co najmniej do końca listopada. Wszystkie placówki kulturalne: kina, muzea, galerie, czy teatry również zostaną zamknięte.

Rząd postanowił wprowadzić zmiany w funkcjonowaniu galerii handlowych: otwarte pozostaną punkty usługowe, sklepy z artykułami spożywczymi, kosmetycznymi oraz środkami czystości, wyrobami medycznymi i farmaceutycznymi, artykułami remontowo-budowalnymi, artykułami dla zwierząt, a także prasą. W pozostałych marketach zaczną obowiązywać ograniczenia liczby klientów. W pomieszczeniach do 100 metrów kwadratowych będzie mogła przebywać jedna osoba na 10 m2, natomiast w większych budynkach, podobnie jak w kościołach - jedna osoba na 15 m2.

- Liczba zakażeń w Europie przekroczyła 10 milionów przypadków. Druga fala pandemii uderzyła w Europę i Polskę z niebywałą siłą. Dzisiaj zdaje się, że właśnie listopad będzie tym najtrudniejszym miesiącem w czasie pandemii. Przed nami zatem arcytrudny czas - mówił dziś Mateusz Morawicki. - Pandemia nasila się, a więc nasza odpowiedź musi być zdecydowana - dodawał.

Premier apelował także o pozostawanie w domu i stosowanie się do podstawowych zasad bezpieczeństwa. Szef rządu zaprasza także na internetowy panel dyskusyjny, który odbędzie się dzisiaj poprzez transmisję na Facebooku. W spotkaniu weźmie udział także minister zdrowia Adam Niedzielski.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Czerwona strefa tarnowskie gory1

Ostatni dzień w żółtej strefie. Od jutra nowe...

Pandemia autobusy

Zanim wsiądziesz do autobusu, nie zapomnij o...

Podsumowanie tygodnia

Podsumowanie tygodnia. Najciekawsze wiadomości,...

Zdalne naczanie

Zdalne nauczanie to problem? Darmowe szkolenia...

Podsumowanie tygodnia 2

Podsumowanie tygodnia: nowe obostrzenia,...

Zamkniete cmentarze

Konferencja premiera Morawieckiego: zamknięte...

Projekt bez tytułu 4

Podsumowanie tygodnia: nowe obostrzenia w...