Od jutra na ulicach Tarnowskich Gór pojawią się hulajnogi elektryczne

W naszym mieście już od jutra, 16 marca, będzie można skorzystać z nowego środka transportu. Jak się nim posługiwać?

TIER
Tarnowskie góry hulajnogi

Hulajnogi elektryczne w Tarnowskich Górach

Już niebawem na ulicach miasta zobaczymy pojazdy firmy TIER. Będzie się można nimi przemieszczać w centrum, Starych Tarnowicach, Lasowicach i Osadzie Jana.

UM Tarnowskie Góry
- Każdy użytkownik ma podgląd w aplikacji, jak wygląda strefa oraz dostępność hulajnóg. Jeśli hulajnoga wyjedzie poza strefę, zacznie stopniowo zwalniać aż do całkowitego zatrzymania pojazdu. Aplikacja nie pozwoli na zakończenie przejazdu do momentu, aż użytkownik nie wróci do strefy - tłumaczą urzędnicy miejscy.

Jak skorzystać z hulajnogi?

Przede wszystkim musimy pobrać aplikację TIER. Następnie rejestrujemy się i przypisujemy pasującą nam metodę płatności. Dostępne hulajnogi znajdziemy na mapie w aplikacji. Pojazd odblokujemy skanując umieszczony na nim kod QR. Kiedy chcemy zakończyć przejazd, wystarczy znaleźć bezpieczne miejsce do zaparkowania, opuścić podpórkę, otworzyć aplikację TIER i dotknąć przycisku "Zakończ przejazd".

Ile zapłacimy za taką przyjemność? Minuta jazdy e-hulajnogą TIER kosztuje 69 groszy, natomiast opłata za odblokowanie hulajnogi wynosi 3,00 zł. W aplikacji na wszystkich użytkowników czeka miesięczny pakiet nielimitowanych odblokowań za 17,99 zł.

Aktualnie na mapce nie zobaczymy jeszcze opcji przejazdów w Tarnowskich Górach. Pojawi się ona dopiero 16 marca, kiedy do miasta trafi 200 pojazdów. Przypomnijmy, że hulajnogami w pierwszej kolejności należy przemieszczać się drogą rowerową lub pasem ruchu dla rowerów. Jeśli nie ma takiej infrastruktury, służy do tego jezdnia, gdzie dozwolona prędkość wynosi do 30 km/h. W większości przypadków nie jest to możliwe, dlatego użytkownikom pozostaje poruszanie się chodnikiem.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Tarnowskie Góry, ulica Krakowska

Gdzie zniknął gwarek z ulicy Krakowskiej? Urząd Miasta wie

Tarnowskie Góry budżet partycypacyjny 2023

Startuje budżet partycypacyjny na 2023 rok

Literalnie.fun - jak zagrać

Gra tarnogórskich uczniów podbija Internet!

Tarnowskie Góry 30.01.2022

Podsumowanie tygodnia 24-30.01.2022

Tarnowskie Góry szpital

Informacja dla pacjentów WSP. Placówka ogłasza dzień wolny

Tarnowskie Góry, ruch rowerowy

Tarnowskie Góry bardziej rowerowe? Radni piszą do burmistrza

Tarnowskie Góry, hałda popłuczkowa

Fotopułapki na hałdzie popłuczkowej? Propozycje tarnogórzan