Od Miasteczka Śląskiego do Czarnobylu. Opowieści o tajemniczej strefie

Miejski Ośrodek Kultury w Miasteczku Śląskim zaprasza na spotkanie dotyczące jednego z najbardziej owianych legendami miejsc na mapie Europy. Wydarzenie odbędzie się już dziś, 9 września.

Miejski Ośrodek Kultury w Miasteczku Śląskim. Czarnobyl - fikcja a rzeczywistość

Czarnobyl - fikcja a rzeczywistość

- Czarnobyl kojarzy się ludziom z katastrofą i skażeniem. Mało osób zdaje sobie jednak sprawę, że wokół tej tragedii narosło więcej mitów niż faktów. Prypeć – miasto duchów, to jedynie niewielka część ogromnej, zamkniętej Strefy. Jakie tajemnice skrywa? Jak wyglądają ulice i budynki w opuszczonym mieście? Czy w Czarnobylskiej Zonie można spotkać ludzi? No i jak to wszystko ma się do sławnego serialu HBO i innych tekstów kultury? - zapowiadają organizatorzy.

Na te i inne pytania odpowie Dominik Wójcik. Prelegent sam kilkakrotnie odwiedził Czarnobyl. Wizyty w opuszczonych i zapomnianych miejscach stały się jego pasją, a opowieściami o nich dzieli się ze słuchaczami. To między innymi z jego inicjatywy powstał fanpage Visible Past.

Spotkanie z podróżnikiem odbędzie się dziś, 9 września, o godzinie 18:00. Wydarzenie będzie mieć miejsce w siedzibie Miejskiego Ośrodka Kultury w Miasteczku Śląskim (ul. Srebrna 24). Wstęp bezpłatny.

Wycieczka do Brynka. Co warto tam zobaczyć?

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon