Oddaj osocze, odbierz voucher. Darmowe bilety do Kopalni Srebra czekają!

Oddaj osocze odbierz voucher

Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach zaprasza wszystkich ozdrowieńców do udziału w akcji. Wystarczy tylko zgłosić się do Centrum Krwiodawstwa.

Vouchery dla krwiodawców 

- Ozdrowieńcu! Niedawno Ty potrzebowałeś pomocy. Teraz to Ty możesz pomóc innym. Twoje osocze może uratować komuś życie!  Akcję „Oddaj krew i osocze. Odbierz voucher” kierujemy do naszych lokalnych bohaterów - informują pracownicy starostwa.

Każdy tarnogórzanin, który zwycięsko przeszedł przez COVID-19, może wziąć udział w akcji. Zasady są bardzo proste. Wystarczy, że zechce wspomóc innych potrzebujących poprzez oddanie krwi i osocza w Centrum Krwiodawstwa. W zamian za pokazanie zaświadczenia, krwiodawca otrzyma atrakcyjny upominek: bilet dla dwóch osób do obiektu UNESCO - Zabytkowej Kopalni Srebra. Jak zapewniają organizatorzy, voucher będzie ważny do końca 2021 roku. Akcja potrwa aż do wyczerpania wejściówek.

Ze względu na specjalistyczne urządzenia potrzebne przy pobieraniu osocza, ozdrowieńcy muszą stawić się w siedzibie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach (ul. Raciborska 15). Na wszelkie pytania dotyczące kwestii organizacyjnych odpowiedzi udzielają pracownicy RCKiK pod numerami telefonów: 726 227 229, 607 619 718, a także 607 619 718. Godziny otwarcia placówki:

  • poniedziałek: 7:00-16:30
  • wtorek, środa, piątek: 7:00-15:00
  • czwartek: 7:00-17:30
  • sobota: 8:00-13:00

Pamiętajmy, że nie tylko ozdrowieńcy, ale także wszyscy chętni mogą podzielić się swoją krwią i uratować czyjeś życie. Być może nie będzie to najłatwiejszy dobry uczynek, na jaki się w życiu zdecydujemy, ale każdy, kto dołączył do coraz większego grona krwiodawców, potwierdza, że naprawdę warto. Jak, gdzie i kiedy oddać krew? Wszystkie ważne informacje można znaleźć w naszym wcześniejszym artykule. Przypomnijmy, że najbliższy oddział terenowy znajduje się na terenie Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego w Tarnowskich Górach (ul. Pyskowicka 47-51). W najbliższym czasie w centrum miasta pojawi się także specjalny ambulans. Można go będzie spotkać na rynku w dniach: 28.01., 11.02. oraz 25.02. w godzinach: 13:00-16:00. 

fot. Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach 

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej: