Oddział pediatryczny ponownie w tarnogórskim szpitalu? Pracownicy apelują

Wojewoda Śląskie otrzymał pismo od Prezesa Zarządu Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego - dr. n. med. Leszka Jagodzińskiego. Co z oddziałem covidowym?

Tarnowskie gory oddzial covidowy

Pediatria zamiast oddziału covidowego?

31 grudnia WSP poinformował o prośbie, jaką Zarząd placówki skierował do Wojewody Śląskiego Jarosława Wieczorka. Pismo dotyczy przywrócenia Oddziału Wewnętrznego I oraz Pediatrii, które zostały zamknięte ze względu na utworzenie oddziału dla pacjentów z koronawirusem. To jednak nie wszystko. Zarząd podnosi także kwestię samego oddziału covidowego.

- Chciałbym Państwa poinformować, iż w związku z narastającym problemem niedoboru łóżek internistycznych dla pacjentów powiatu tarnogórskiego, wspólnie ze Starostą Powiatu Tarnogórskiego w dniu 30.12.2020 skierowaliśmy na ręce Pana Wojewody Śląskiego prośbę o przywrócenie poprzedniej funkcji Oddziału Wewnętrznego I oraz Pediatrii i wyrażenie zgody na całkowitą rezygnację z konieczności utrzymania bazy łóżkowej dedykowanej dla pacjentów z dodatnim wynikiem COVID - oświadcza prezes Zarządu. - O decyzji Wojewody Śląskiego poinformuję Państwa bezzwłocznie po jej otrzymaniu - dodaje.

Przypomnijmy, że jesienią szpital musiał zmierzyć się z poważnym wyzwaniem. Placówka otrzymała polecenie, by przygotować 50 łóżek dla oddziału covidowego. Sytuację udało się opanować, ale odbyło się to kosztem innych jednostek instytucji: pediatrii i wewnętrznego I. Pod koniec listopada WSP otrzymał polecenie, by zorganizować kolejnych 16 łóżek. Radni powiatowi postanowili wtedy zainterweniować. Wysłali specjalne pismo do Ministra Zdrowia oraz Wojewody Śląskiego. Więcej informacji na ten temat można znaleźć TUTAJ.

fot. Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Radni apeluja do ministra

Radni apelują do Ministra Zdrowia. Co na to...

Otwarcie Oddziału Pediatrycznego

Oddział Pediatryczny w Tarnowskich Górach znów otwarty

Tarnowskie Góry 2022 02 14 T142256 702

Nowy sprzęt dla Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego

Tarnowskie Góry 30.01.2022

Podsumowanie tygodnia 24-30.01.2022

Tarnowskie Góry, szpital

WSP wstrzymuje przyjęcia na dwa oddziały

Wielospecjalistyczny Szpital Powiatowy S.A.

Duże zmiany w tarnogórskim szpitalu

Barbara dziuk szpital

Barbara Dziuk w szpitalu z koronawirusem. Jej...