Odkryj sekrety Parku Miejskiego w Tarnowskich Górach podczas fabularyzowanego zwiedzania

Przed nami Święto Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii Kierunek GZM. Do akcji dołączają się także Tarnowskie Góry. Na turystów czeka wyjątkowa wycieczka po jednym z obiektów UNESCO.

Urszula Gołkowska
Park Miejski w Tarnowskich Górach

Świętuj z GZM!

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia, podobnie jak w poprzednim roku, będzie obchodzić swoje święto. Z tej okazji w weekend 1-2 lipca we wszystkich gminach tworzących GZM odbędą się ciekawe eventy. Do wyboru mamy aż 134 propozycji!

- Razem zachwycimy się zabytkami, przyrodą, historiami miejsc i ludzi. Do wyboru mamy mikrowyprawy zaskakujące lub tradycyjne, wyciszające lub z muzyką, relaksujące bądź sportowe, dla rodzin z dziećmi, dla młodzieży i dla nieco starszych. Jest w czym wybierać, bo gminy GZM są naprawdę niezwykłe - zapraszają organizatorzy.

Cały program na przyszły weekend dostępny jest na stronie internetowej kierunekgzm.pl.

- Będzie rekreacyjnie i aktywnie, romantycznie i rozważnie, czasem z przymrużeniem oka i zabawnie, a czasem bardzo serio. Będzie po naszemu. Sąsiedzi zapraszają sąsiadów, aby lepiej się poznać i wspólnie spędzić czas - zachęcają koordynatorzy przedsięwzięcia.

Poznaj Park Miejski sprzed stu lat

Atrakcji nie zabraknie oczywiście w Srebrnym Mieście. Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej zaprasza na fabularyzowane zwiedzanie Parku Miejskiego. Myślicie, że o tym miejscu wiecie już wszystko? Może jednak warto dać się zaskoczyć...

- Na uczestników wycieczki czekać będą liczne zagadki, niespodzianki i postaci historyczne, które przybliżą historię miejsca. Poprzez czynny udział w zwiedzaniu parku odkrywamy topografię wskazującą na dawną działalność górniczą. Wycieczka będzie miała charakter zwiedzania fabularyzowanego. Na terenie parku zostaną rozmieszczone postaci historyczne, które w nowatorski sposób przybliżą uczestnikom historię - zapowiadają członkowie SMZT.

To jeszcze nie koniec. Po spacerze turyści mogą uczestniczyć w zajęciach plastycznych.

- Na placu przed Muszlą Koncertową zlokalizowane zostaną 4 stanowiska warsztatowe, aby każda grupa wycieczkowa mogła podsumować zwiedzanie terenu zajęciami warsztatowymi: malowanie obrazków akwarelą, pastelą, wykonywanie breloczków i magnesów z motywami zabytków UNESCO - zdradzają organizatorzy wycieczek.

Wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 2 lipca. Wycieczki będą startować co pół godziny od 10:00 do 16:00. Na miejsce zbiórki został wyznaczony teren od strony ul. Bałtyckiej, w pobliżu ronda Solidarności. Czas trwania jednego spaceru to około godzina.

Udział w wycieczkach jest darmowy. Jak się na nie zapisać? Wystarczy wejść na stronę internetową, a następnie w zakładce Zabytkowa Kopalnia Srebra wskazać termin (2 lipca 2023) i pobrać wejściówkę na konkretną godzinę. Liczba miejsc jest ograniczona. Jedna grupa wycieczkowa to 30 osób.

Park Miejski w Tarnowskich Górach

Może Cię zainteresować:

Zgubiliśmy się w tarnogórskim Parku Miejskim. Było warto! Oto, co udało nam się odkryć

Autor: Urszula Gołkowska

27/05/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon