Odkryj tajemnicę żyglińskiego kamieniołomu i spotkaj się z notozaurem

Miejski Ośrodek Kultury w Miasteczku Śląskim zaprasza na niezwykłe wydarzenie. Już w przyszłą niedzielę czeka nas spacer z prehistorycznymi gadami.

Miasteczko Śląskie, kamieniołom

Podróż w czasie w powiecie tarnogórskim

Już za kilka dni, 8 sierpnia (niedziela), każdy zainteresowany historią naszej planety, a także jej dawno wymarłym mieszkańcami powinien przyjechać do Miasteczka Śląskiego. W kamieniołomie w Żyglinie (ul. Brynicka) przeniesiemy się do czasów, gdy po Ziemi nie stąpał jeszcze żaden człowiek...

- Z warstw geologicznych, niczym z kart ksiąg, odczytujemy informacje o pradawnych środowiskach Naszej Ziemi i jej mieszkańcach. Taką księgą są właśnie żyglińskie kamieniołomy, które prezentują nam wgląd w życie na Ziemi sprzed niemal 250 milionów lat, gdy cały ten teren Europy pokryty był płytkim, ciepłym morzem, w który niepodzielnie królowały prehistoryczne gady - opowiadają organizatorzy.
- Szczątki tych gadów, notozaurów, zapisały się właśnie w skałach Żyglina. Dokumentują one życie w pradawnym morzu pełnym liliowcowych raf, małżów, ramienionogów, ryb oraz gadów morskich. Ta niezwykła historia będzie i Państwa udziałem na naszej wycieczce - zapraszają.

Naszym przewodnikiem w tej wyprawie zostanie dr Dawid Surmik - adiunkt Instytutu Nauk o Ziemi na Uniwersytecie Śląskim.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 17:00. Wstęp bezpłatny. Uczestnicy proszeni są o założenie wygodnego, pełnego obuwia.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon