Odnawialne źródła energii na wyciągnięcie ręki! Salon Semper Power już działa

W lutym na mapie Tarnowskich Gór pojawiło się nowe miejsce oferujące kompleksowe informacje oraz usługi związane z OZE. To Centrum Odnawialnych Źródeł Energii - showroom należący do Semper Power.

Semperpowe1


Semper Power to firma, która świadczy usługi wspierające rozwój alternatywnych i odnawialnych źródeł energii na terenie całego kraju. - Chcemy, aby dostęp do zielonej energii był możliwy dla każdego, dlatego naszą misją jest dać klientom nowoczesne i ekologiczne rozwiązania, które nie tylko pozwolą obniżyć koszty energii, ale też wpłyną pozytywnie na otaczające nas środowisko – wyjaśnia Anna Tomsia-Zając, prezes zarządu Semper Power. Pracują tu wykwalifikowani specjaliści, którzy najlepiej zdają sobie sprawę z tego, że odnawialne źródła energii stanowią przyszłość dla bezpieczeństwa naszego i naszej planety. - Kiedy mówię, że dziś można już mieć dom bez opłat, wszyscy twierdzą, że to niemożliwe. Chcemy udowodnić ludziom, że to jest realne do osiągnięcia – mówił Janusz Parkitny, dyrektor zarządzający w Semper Power 21 lutego podczas uroczystego otwarcia pierwszego salonu firmy w Polsce.

W salonie znajdziemy topowe marki

W tarnogórskim showroomie, mieszczącym się przy ul. Zagórskiej 84 A (Strzybnica), znajdziemy produkty wielu renomowanych producentów takich jak: Viessmann, Buderus, Mitsubishi, Dimplex i Galmet. - W asortymencie znajdziemy także produkty innych marek takich jak: Fronius Polska Sp. z o.o., Growatt Polska czy folie grzewcze. Ostatnie z rozwiązań jest nieco tańsze w czasie zakupu, ale jego eksploatacja jest droższa. Folie to nowość na polskim rynku, ale zainteresowanie nimi sukcesywnie wzrasta – podkreślił Janusz Parkitny. Poprzez realizowane przez siebie przedsięwzięcia firma ma na celu poprawę stanu środowiska, ograniczenie kosztów energii elektrycznej, zmniejszenie kosztów pozyskiwania energii cieplnej oraz zwiększenie udziału odnawialnych źródeł energii w bilansie energetycznym Polski.
- Firma Viessmann od samego początku swojego istnienia zawsze stawiała nacisk na rozwój nowoczesnych technologii. Dziś na rynku prym wiodą takie urządzenia jak kotły kondensacyjne, pompy ciepła i fotowoltaika, a to wszystko można znaleźć w Centrum Odnawialnych Źródeł Energii w Tarnowskich Górach – mówił Bartosz Piechowicz, przedstawiciel firmy Viessmann. - Zapewniamy pełne zaplecze serwisowe. Chcemy krzewić tę świadomość dotyczącą OZE razem z firmą Semper Power. Chodzi o to, żebyśmy wspólnie, świadomie budowali lepszy świat dla przyszłych pokoleń i o to, żeby naszym dzieciom żyło się lepiej - dodał. - Prywatny inwestor jest wymagający. Nie wystarczy mu dziś informacja zawarta w katalogu produktów i cena. Wymaga kompleksowej obsługi i dobrania najlepszego rozwiązania do swoich potrzeb. W takim punkcie, jak ten dziś otwarty, będzie to możliwe – podkreślił przedstawiciel firmy Galmet.


Najpopularniejsze marki w jednym miejscu

Wśród producentów urządzeń, które znajdziemy w tarnogórskim salonie znajduje się także firma Mitsubishi Electric. Do tej pory wielu kojarzyła się jedynie z samochodami, ale dysponuje całym spektrum produktów. – W 2018 podpisano dyrektywę EPBD, w której pojawiło się założenie dojścia do pełnej neutralności klimatycznej do 2050 roku – mówił Łukasz Ondraczke z Mitsubishi Electric. Oznacza to, że nowe i modernizowane budynki powinny być niemal zeroenergetyczne. Wszystko po to, aby w mniejszym stopniu oddziaływać na środowisko. - Konieczna jest rezygnacja z paliw kopalnych i przeniesienie nacisku na korzystanie z odnawialnych źródeł energii. Łącznie mamy w tej chwili 3,8 mln pieców węglowych i do 2050 wszystkie te piece muszą zniknąć. Przodujemy w temacie ubóstwa energetycznego. To się musi zmienić. Postępuje gazyfikacja, ale obejmuje niewielki obszar polski. Jeśli będziemy rezygnować z pieców węglowych, musimy przejść na alternatywne źródła energii – podkreślił Łukasz Ondraczke.

Czytaj dalej!
Ciekawym rozwiązaniem, które znajdziemy w Centrum Odnawialnych Źródeł Energii są folie grzewcze. To system zaproponowany przez firmę Red Snake. Należy wyjaśnić, że koncept ten polega na wykorzystaniu niezwykle cienkiej folii (0,45 mm). Jej elementem grzejnym jest tkanina, która składa się z mieszaniny włókien węglowych z pastą karbonu. Do foli doprowadzane jest bezpośrednio zasilanie, co pozwala na wykluczenie obecności jakichkolwiek części ruchomych, hydrauliki, pomp czy zaworów. Można je montować jako podstawowe źródło ogrzewania lub jako dogrzewanie punktowe. System grzewczy Red Snake jest bezawaryjny i objęty 25-letnią gwarancją.

W salonie w Tarnowskich Górach oczywiście kupimy instalacje fotowoltaiczne, kolektory słoneczne, pompy ciepła, kotły na biomasę czy specjalistyczne folie grzewcze, ale na tym nie koniec, bowiem firma świadczy też usługi dla przedsiębiorstw, osób fizycznych oraz jednostek samorządowych, przygotowując kompleksowe procedury aplikowania o dotacje krajowe, jak i unijne na wszystkich etapach ich realizacji.

Firma ma na koncie już wiele sukcesów

Ostatnim ogromnym osiągnięciem firmy jest uzyskanie dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 w wysokości ponad 52 mln zł dla projektu „Odnawialne źródła energii poprawą jakości środowiska naturalnego na terenie Gmin Partnerskich: Tarnowskie Góry, Gaszowice, Jejkowice, Lyski, Krupski Młyn, Kuźnia Raciborska, Nędza, Lelów, Psary, Sośnicowice, Tworóg”. Dzięki realizacji projektu powstanie 3598 instalacji OZE u mieszkańców tych gmin.

Ważnym aspektem działalności Semper Power jest także opracowywanie dokumentów strategicznych dla gmin takich jak np.: Plany Gospodarki Niskoemisyjnej, raporty oddziaływania na środowisko oraz przygotowywanie założeń do planów zapotrzebowania w ciepło, energię elektryczną i paliwa gazowe oraz przeprowadzanie audytów efektywności energetycznej.


80 salonów w 6 lat!

Salon w Tarnowskich Górach jest pierwszym punktem otwartym przez Semper Power w Polsce, jednakże przedstawiciele firmy już teraz zapowiadają olbrzymią ekspansję. – Docelowo chcielibyśmy otworzyć w całym kraju 80 salonów. Nie nastąpi to oczywiście w tym roku. To plan na kolejne 5,6 lat – mówił dyrektor zarządzający firmą.

Dlaczego zdecydowano się na ten krok? – Na polskim rynku OZE funkcjonuje wiele firm, które sprzedają swoje rozwiązania wyłącznie przez Internet, przez co klienci nie mają okazji dokładnie zapoznać się z produktem. Co więcej, po oszustwach na „wnuczka”, „policjanta”, ostatnio pojawia się coraz więcej wyłudzeń na fotowoltaikę. Chcemy tworzyć lokalne siedziby, aby mieszkańcy mogli swobodnie przyjść do salonu, zapoznać się z olbrzymim wachlarzem dostępnych rozwiązań i po konsultacji z doradcą wybrać idealne dla siebie rozwiązanie. Będziemy współpracować z producentami i liczymy na to, że będą się regularnie pojawiać w naszym salonie – przyznaje Janusz Parkitny.

Obecnie obserwujemy ogromny boom na instalacje fotowoltaiczne

Ponad 20 proc. budżetu Unii Europejskiej będzie przekazywana na ochronę klimatu i środowiska. Już teraz widzimy, że ceny energii poszybowały do góry. Osoby fizyczne muszą zapłacić średnio o 20 proc. więcej, a firmy nawet do 40 proc. Ceny te będą dalej podnoszone. Przedstawiciel firmy Semper Power dodał też, że wiele instytucji, firm, a nawet gospodarstwa domowe co roku tracą na tym, że mają źle dobrane taryfy. Zaleca zatem przejście na alternatywne źródła energii.

W uroczystym otwarciu salonu wzięli udział także przedstawiciele tarnogórskiego magistratu, mgr inż. Eugeniusz Gwóźdź, wójt Tworoga oraz mgr inż. Adam Chmiel, prezes zarządu Zakładu Usług Komunalnych w Tworogu Sp. z o. o., będący także radnym powiatowym, który wyjaśnił, że powiat jest obecnie ma etapie termomodernizacji, a następnym krokiem będzie wprowadzenie odnawialnych źródeł energii.Centrum Odnawialnych Źródeł Energii w Tarnowskich Górach mieści się przy ulicy Zagórskiej 84 A (Strzybnica).


Godziny otwarcia:

  • Poniedziałek - Piątek: 9:00-17:00
  • Sobota: 9:00 - 13:00
  • Niedziela: zamknięte


Każda osoba, która odwiedzi Centrum OZE, zakupi jedno z wielu rozwiązań do swojego domu i podpisze umowę za zakup oraz montaż urządzeń do końca kwietnia, może liczyć na specjalne promocje!

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Smacznie i zdrowo pod Twoje drzwi. Najlepsze diety pudełkowe. Sprawdź te oferty

Smacznie i zdrowo pod Twoje drzwi. Najlepsze diety pudełkowe

Ferie Last Minute zdjęcie główne do artykułu

Ferie zimowe 2023 last minute. Fajne oferty

Dlaczego warto robić zakupy spożywcze przez internet?

Dlaczego warto robić zakupy spożywcze przez internet?

Kołobrzeg Re:Generacja plaża

Kołobrzeg. Odkryj jedno z najpiękniejszych miejsc w kraju

AG fot2

Początkiem czerwca GWSH stała się Akademią Górnośląską

Supercars autoprezent pl

Brak pomysłu na wielkanocny upominek? Poznaj AutoPrezent.pl

IMG 6018

Koleje Śląskie nagrodzone - V Gala Kultury Bezpieczeństwa