Odnawialne źródła energii w Tarnowskich Górach

Odnawialne źródła energii w Tarnowskich Górach? To możliwe! Miasto dostanie dotację w wysokości około 52 mln zł! Mieszkańcy zapłacą tylko 30% kosztów instalacji.

Solarki

Komisja Europejska zatwierdziła zwiększenie o 164 mln zł puli środków dla projektów dotyczących Odnawialnych Źródeł Energii. Dotację z tej puli otrzymają nowo wybrane projekty , które będą realizowane na terenie 24 gmin. Co to oznacza dla Tarnowskich Gór? Dotacje otrzyma więc także i nasze miasto!

Tarnowskie-Góry realizować będą projekt pt. „Odnawialne źródła energii poprawą jakości środowiska naturalnego na terenie Gmin Partnerskich”. Jego łączna wartość wynosi 69 625 950,78 zł. Wysokość dofinansowania z Unii Europejskiej wynosi 44 481 304,65 zł, a kwota dotacji z budżetu państwa to 8 266 147,45 zł. W naszym mieście będzie do rozdysponowania około 20 mln zł na montaż odnawialnych źródeł energii. W gminie znów na liście podstawowej znajduje się ponad 700 wniosków na ponad 1000 instalacji takich jak ogniwa fotowoltaiczne, pompy ciepła i solary! Mieszkańcy zapłacą tylko 30 procent kosztów instalacji.


Co będzie zrobione w ramach projektu? Przede wszystkim wykonanie 3598 instalacji Odnawialnych Źródeł Enegii, w tym 1973 instalacji fotowoltaicznych, 664 instalacji kolektorów słonecznych, 632 pomp ciepła i 329 kotłów na biomasę, w prywatnych budynkach jednorodzinnych należących do mieszkańców Gmin Partnerskich.

Realizacja projektu ma przyczynić się do wykorzystania małych źródeł energii, zlokalizowanych blisko odbiorcy, zmniejszających straty przesyłowe oraz zapewniających efekt ekologiczny poprzez wzrost udziału energii odnawialnej w konsumpcji (energetyka rozproszona), a przez to zapewniających dywersyfikację źródeł energii, jak również zwiększających bezpieczeństwo energetyczne regionu przy wykorzystaniu naturalnych uwarunkowań i lokalnych potencjałów.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Nowe pojazdy dla OSP Orzech i OSP Pyrzowice

Nowe wozy dla strażaków z powiatu tarnogórskiego

Nowi o policjanci w Tarnowskich Górach

Powiat tarnogórski ma nowych stróżów prawa

Tarnowskie Góry, info

Podsumowanie tygodnia 29.11-05.12

Powiat tarnogórski, ptasia grypa

Ognisko ptasiej grypy na terenie powiatu tarnogórskiego!

PCK Lublin - Zbiórka na rzecz potrzebujących

Akcja na rzecz potrzebujących imigrantów

Tarnowskie Góry - niewybuch na Wyspiańskiego

Niewybuch w Tarnowskich Górach. Mieszkańcy ewakuowani

Tarnowskie Góry. Elegitymacja w szkołach

eLegitymacja dla młodych tarnogórzan. Które szkoły dołączą?