Odnowiony skwer w centrum Tarnowskich Gór. Ma być zielony i nowoczesny [GALERIA]

W naszym mieście metamorfozę ma przejść jeden ze skwerów w centrum. Są już dostępne wizualizacje.

Nowe miejsce wypoczynku w TG

Urząd Miasta poinformował o planach związanych z nową inwestycją w przestrzeni publicznej. Wizerunek zmieni mały skwer, jaki znajduje się u zbiegu ulic Strzeleckiej oraz Odrodzenia (niedaleko Tarnogórskiego Centrum Kultury). Jak ma wyglądać to miejsce po zakończeniu prac?

Pojawi się tam estetycznie uporządkowana zieleń - brzozy, ozdobne trawy i krzewy. Nie zabraknie także małej infrastruktury - alejek oraz ławek. Jednym z ważniejszych elementów będzie pomnik upamiętniający wydarzenia, jakie rozgrywały się na Górnym Śląsku w latach 1919-1922.

- To okres powstań, plebiscytu, podziału Górnego Śląska, w wyniku których w czerwcu 1922 roku Tarnowskie Góry wraz z powiatem zostały przyznane Polsce. Z tej okazji planowane są w mieście uroczystości rocznicowe - tłumaczą przedstawiciele Urzędu Miasta.

Aktualne trwa postępowanie mające na celu wyłonienie wykonawcy. Na realizację inwestycji nie będziemy musieli długo czekać. Skwer ma zostać przebudowany do 17 czerwca 2022 roku. Jego wizualizacje można oglądać w powyższej galerii.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon