Okradł przyczepę i... zamieszkał w niej. Grozi mu do 15 lat więzienia

Tarnogórscy funkcjonariusze znaleźli sprawcę kradzieży w Reptach Śląskich. Okazało się, że mężczyzna postanowił nocować w dewastowanej przyczepie.

Tarnowskie Góry, kradzież

Multirecydywista zatrzymany

W ubiegły poniedziałek, 26 lipca, właścicielka działki w Reptach poprosiła o pomoc policjantów. Z jej posesji zniknęło wiele wartościowych przedmiotów, między innymi rowery górskie, kosiarki, agregat prądotwórczy i panele solarne. Straty wyceniła na aż 16 tysięcy złotych.

- Podjęte działania śledczych wskazywały na to, że przestępca niedawno zamieszkiwał lub nadal zamieszkuje w okradzionej przyczepie kempingowej - relacjonują mundurowi.

Co więcej, sprawca zatrzymał się tam na kilkanaście dni. Niestety zdążył przez ten czas poważnie uszkodzić przyczepę. Jak podają policjanci, oderwał poszycie zewnętrzne przyczepy wykonane z blachy aluminiowej oraz powyrywał okna.

- Stróże prawa nie mylili się i zatrzymali 42-latka, który wrócił do przyczepy, aby przenocować - informują funkcjonariusze.

Mężczyzna trafił do policyjnej celi, gdzie usłyszał zarzuty włamania, kradzieży, a także zniszczenia mienia. Sytuację zatrzymanego pogarsza fakt, że to nie pierwszy raz, kiedy dopuścił się takich czynów. Już wcześniej spędził kilka lat w więzieniu. Za kratki trafił właśnie z powodu rozbojów oraz innych włamań. Z tego powodu obecna kara może wynieść nawet 15 lat więzienia.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon