Okradł sklep i uderzył kierownika. Policja złapała złodzieja

36-latek przypuszczał, że uda mu się uciec, nie ponosząc odpowiedzialności ze swoje czyny. Teraz grozi mu do dziesięciu lat więzienia.

Radzionków - kradzież

Przestępca zatrzymany

Do zdarzenia doszło w Radzionkowie. Mieszkaniec Piekar Śląskich był zainteresowany pompą cieplną. Po rozmowie ze sprzedawcą, który zaprezentował mu urządzenie, 36-latek uświadomił sobie, że nie wystarczy mu pieniędzy na produkt i wszystkie potrzebne dodatki, więc postanowił... obejść się bez płacenia.

- Mężczyzna przerzucił towar przez ogrodzenie i jakby nigdy nic, wyszedł ze sklepu. Kiedy pakował łup do plecaka, zorientował się, że został namierzony przez pracowników sklepu. Doszło do szarpaniny. Sprawca uderzył urządzeniem kierownika sklepu, wyrzucił pompę centralnego ogrzewania w krzaki - relacjonują mundurowi.

Sprawca uciekał w kierunku bazy paliw. Jednak na miejscu pojawili się zaalarmowani funkcjonariusze. Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Za czyny określone jako kradzież rozbójnicza grozi mu do dziesięciu lat za kratkami. Prokurator zastosował wobec niego dozór Policji. Mundurowi odnaleźli także porzuconą pompę.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon