Okradł starszego mieszkańca Kalet. Sąd zadecydował o areszcie

Funkcjonariuszom udało się namierzyć i zatrzymać 21-latka, który uczestniczył w akcji wyłudzenia pieniędzy. Policyjne śledztwo trwa.

Tarnowskie góry kradzież

Metoda "na policjanta" w Kaletach

W ręce stróżów prawa wpadł 21-letni mieszkaniec Rudy Śląskiej. Jak udało się ustalić mundurowym, zatrzymany brał udział w przestępstwie. Jego ofiarą padła starsza osoba z Kalet.

- Jak ustalili kryminalni, pod koniec lutego do jednego z mieszkańców tej miejscowości przyjechał mężczyzna, który odebrał od niego sporą ilość gotówki, do której przekazania senior został skłoniony przez nieznajomy głos w słuchawce telefonu - podają policjanci.

Starszy mężczyzna uwierzył w nieprawdziwą historię o potrzebie finansowego wsparcia rzekomych funkcjonariuszy. Kiedy nieznajomy przyjechał po odbiór pieniędzy, przekazał mu prawie 40 tysięcy złotych.

Na szczęście policjantom udało się zlokalizować oszusta. Był nim mieszkaniec Rudy Śląskiej. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut oszustwa. Decyzją sądu tymczasowo trafił do aresztu. Mundurowi nadal pracują nad sprawą, by namierzyć inne osoby z nią związane.

- Po raz kolejny apelujemy i ostrzegamy przed oszustami! Nie dajmy się zwieść ubarwionym historyjkom i pamiętajmy, że policjant, prokurator czy pracownik innej instytucji nigdy nie prosi o pieniądze. Gdy słyszysz w słuchawce swojego telefonu nieznajomy głos, który w trakcie rozmowy porusza temat pieniędzy – rozłącz się! Od razu powiadom też Policję! - apelują mundurowi.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon