Orszak Trzech Króli 2023 w Tarnowskich Górach. Jaką trasą przejdzie tym razem?

Przed nami kolejna edycja wydarzenia, które od wielu lat odbywa się w Tarnowskich Górach i wielu innych miastach Polski. Sprawdźcie, jak będzie wyglądać w tym roku.

UM Tarnowskie Góry
Pochód trzech króli tarnowskie góry

Orszak Trzech Króli 2023

6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, nazywana także Świętem Trzech Króli. Z tej okazji w całym kraju, a nawet poza jego granicami odbywają się kolorowe pochody, w których udział biorą oczywiście sami Mędrcy ze Wschodu razem ze swoją świtą, a także wszyscy chętni. Na trasie spotyka się kolejne postacie, śpiewa kolędy, a ostatecznie dociera do stajenki betlejemskiej. Impreza z pewnością spodoba się najmłodszym.

Tylko w zeszłym roku odbyło się 668 orszaków. Tym razem koordynatorzy przyjęli już kilkaset zgłoszeń. Hasło kolejnej edycji to: "Niechaj prowadzi nas gwiazda!".

- Motyw gwiazdy, komety i światła przewija się również w okrzykach trzech barwnych orszaków. "Gdy droga niełatwa – trzymamy się światła" – wołają wojownicy afrykańscy. "Komety promienie – wskazują zbawienie" – usłyszymy z ust orszaku Króla Azjatyckiego, a europejscy rycerze będą wykrzykiwać słowa: "Niebo dobrze radzi – Niech gwiazda prowadzi!" Okrzyki te przypominają nam, że w drodze do nieba potrzebujemy iść za światłem, potrzebujemy prowadzenia dobrych przewodników, dobrych kierowników duchowych, zachęcają, aby słuchać bożych natchnień i przezwyciężać trudności, które mogą się pojawić na naszej drodze - opowiadają twórcy scenariusza.

Pochód w Tarnowskich Górach

6 stycznia barwny orszak przejdzie także ulicami naszego miasta. Zbiórkę wyznaczono na godzinę 12:15 przy kościele pw. św. Ap. Piotra i Pawła (ul. Gliwicka 14). Uczestnicy przejdą następującymi ulicami:

  • Gliwicka
  • ks. Lewka
  • Opolska
  • Sobieskiego
  • Piłsudskiego
  • Krakowska

Wydarzenie zakończy się na rynku, gdzie Trzej Królowie oddadzą pokłon Dzieciątku.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon