Orzeł Miedary idzie przez ligę jak walec. Imponująca seria!

Powiat tarnogórski w przyszłym sezonie może mieć kolejny klub w IV lidze. W lidze okręgowej znakomicie spisuje się Orzeł Miedary, który do tej pory wygrał wszystkie mecze, a niektórych rywali gromi bardzo wysoko.

119423127 184115633170822 2125051873544835725 o

W niewielkich Miedarach marzą o tym, aby niebawem zawitała tutaj IV liga. Już w poprzednim sezonie miejscowy Orzeł pokazał, że ma potencjał na grę w wyższej klasie rozgrywkowej. Bardzo możliwe, że podopieczni Adama Krzęciesy świętowaliby awans, ale wszystko skomplikowała pandemia koronawirusa.

W poprzednim sezonie po rundzie jesiennej Orzeł był drugi w swojej grupie ligi okręgowej. Do pierwszej Jedności 32 Przyszowice tracił zaledwie dwa punkty. Władze piłkarskie jednak wówczas uznały, że z powodu pandemii należy zakończyć rozgrywki po piętnastu kolejkach. Awans świętowała Jedność, a zawodnicy Orła mogli tylko pluć sobie w brodę.

Na szczęście efekt jest taki, że złość jest tylko sportowa i klub z Miedar pokazuje ją w każdej kolejce nowego sezonu. Orzeł idzie przez bytomską grupę okręgówki jak walec i niszczy każdego, kto stanie na jego przeszkodzie. Drużyna Krzęciesy po dziewięciu kolejkach ma na koncie komplet punktów.

Miedarzanie z każdym tygodniem coraz bardziej się rozkręcają. W efekcie kibice są świadkami imponujących pogromów. Dwa tygodnie temu było 9:0 z Czarnymi Kozłowa Góra, a w miniony weekend 9:1 z Silesią Miechowice. Dotychczasowy bilans bramkowy to 46 goli strzelonych i tylko 10 straconych.

Taka dominacja jednak nie dziwi, gdy spojrzy się na kadrę Orła Miedary. To przede wszystkim zawodnicy doświadczeni, którzy mają na koncie wiele meczów w wyższych ligach. Trener Krzęciesa nie ma powodów do narzekań, ale droga do awansu jeszcze jest bardzo daleka.

W tym sezonie bytomsko-zabrzańską grupę ligi okręgowej podzielono na dwie podgrupy - Bytom i Zabrze. Po cztery najlepsze drużyny z obu grup wiosną będą grać od nowa między sobą w grupie mistrzowskiej. Do IV ligi awansuje tylko ten, kto zajmie pierwsze miejsce.

Orzeł już musi myśleć o wiośnie, bo wtedy trafi na silniejszych przeciwników. W zabrzańskiej podgrupie świetnie spisuje się rezerwa Piasta Gliwice, która w dziesięciu meczach wygrała dziewięć razy i raz przegrała. Z kolei druga Przyszłość Ciochowice pięć razy zwyciężyła i tyle samo razy zremisowała, a więc jeszcze nie doznała porażki. Runda wiosenna będzie prawdziwym testem dla klubu z Miedar.

fot. Facebook/Orzeł Miedary

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Bieg wokół Chechła w Samych Gaciach 2023

Na Chechle odbył się Zimowy Bieg w Samych Gaciach [GALERIA]

5 lat Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Radzionkowie

Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Radzionkowie ma patrona

Tarnowskie Góry 2022 07 15 T163347 624

Tarnogórzanie pobiegną dla Bartka Rachwała

52 1600x1067

Bike Atelier MTB Maraton odbędzie się w Tarnowskich Górach

Tomach Pąchalski w nowym Zarządzie Polskiego Związku Pływackiego 2021-2024

Tarnogórzanin w Zarządzie Polskiego Związku Pływackiego!

Tworog zawody biegi

Tworogowska Dycha po Trowie 2021. Jak zapisać...

Schowek011

Stęskniony meczów Gwarka? Zobacz mecz z Polonią...