Osiedle w Sowicach będzie podłączone do sieci CO

Sowicce

Osiedle w Sowicach będzie podłączone do sieci CO. Trwają prace realizowane przez spółkę Veolia Południe, która buduje 1,5 kilometrowe przyłącze do bloków komunalnych. Wszystko w ramach rewitalizacji, która opiewa na kwotę blisko 10 mln zł.

Kończy się rewitalizacja budynków 

W Osiedlu w Sowicach kończy się rewitalizacja realizowana przez gminę, która opiewa na kwotę 10 mln zł. Budynki komunalne zyskały nowe elewacje, powstały place zabaw, siłownia pod chmurką, elementy małej architektury i zieleni oraz nowe chodniki. 

Osiedle bloków komunalnych będzie podłączone do sieci CO 

Podłączenie osiedla do sieci CO jest ostatnim etapem inwestycji. Wykopy w okolicach stadionu TS Gwarek są efektem prac prowadzonych przez spółkę Veolia Południe, która buduje 1,5 kilometrowe przyłącze do Osiedla w Sowicach. 

- To duże warte około 1,5 mln zł zadanie, a tym samym kolejna inwestycja spółki Veolia Południe, która przyczyni się do ograniczenia niskiej emisji w mieście. Oprócz budynków komunalnych do sieci CO podłączone zostaną także prywatne domy oraz firmy przy ulicy Czarnohuckiej - mówi Wojciech Noga, prezes zarządu spółki Veolia Południe.

Całość prac ma zakończyć się we wrześniu, najpóźniej w połowie października. Kierowcy muszą nastawić się na utrudnienia drogowe, ponieważ okresowo w rejonie Sowic mogą pojawić się one pojawić, w postaci ruchu wahadłowego. 

fot. UM Tarnowskie Góry 

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej: