Osiem respiratorów z GCR "Repty" trafi do szpitala w Tychach

Osiem respiratorów z Górnośląskiego Centrum Rehabilitacji "Repty" z Tarnowskich Gór trafiło do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Megres w Tychach. Sprzęt będzie wykorzystywany do ratowania życia pacjentów z zakażeniem koronawirusa.

Gcrrrrrrr

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Megres w Tychach został przekształcony w placówkę o profilu zakaźnym, dlatego Górnośląskie Centrum Rehabilitacji „Repty” z Tarnowskich Gór wypożyczyło placówce osiem respiratorów. Sprzęt będzie wykorzystywany do ratowania życia pacjentów z koronawirusem. GCR „Repty” użyczyło w sumie osiem respiratorów FLIGHT 60 z pełnym oprzyrządowaniem. Umożliwiają one zapewnienie przerywanego lub ciągłego mechanicznego wspomagania wentylacji. Są stosowane głownie u pacjentów, wymagających wentylacji mechanicznej. Mogą być wykorzystywane także do pomocy osobom zarówno dorosłym, jak i dzieciom o masie ciała wynoszącej minimum 5 kg.


– W obecnej sytuacji solidarność między placówkami służby zdrowia jest szczególnie potrzebna, dlatego podjęcie decyzji o użyczeniu respiratorów przy pełnym wsparciu Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego było dla nas działaniem naturalnym i niezbędnym – mówi Norbert Komar, dyrektor Górnośląskiego Centrum Rehabilitacji „Repty” w Tarnowskich Górach. – Jestem przekonany, że przekazane przez nasz Szpital respiratory będą stanowić istotne wsparcie dla placówki w Tychach. Jednocześnie pragnę zapewnić, że GCR „Repty” ma zabezpieczone respitratory, które zapewniają bezpieczne funkcjonowanie Centrom - dodaje


fot. GCR Repty


Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Tarnowskie Góry wiadomości

Podsumowanie tygodnia 17-23.01.2022

Tarnowskie Góry. Wyniki ankiety

Co myślą mieszkańcy TG? Znamy wyniki ankiety

Tarnowskie Góry info

Podsumowanie 22.-28.11

"Młodzi robią Metropolię"

Czego chcą młodzi mieszkańcy Metropolii? Znamy propozycje

Górnośląskie Centrum Rehabilitacji "Repty" i Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk"

GCR "Repty" oraz ZPiT "Śląsk" rozpoczynają współpracę

Nowa inwestycja Veolii w Tarnowskich Górach

Veolia w Tarnowskich Górach na drodze do eliminacji węgla

Ranking finansowy samorządu terytorialnego w Polsce 2020

Które gminy naszego powiatu najlepiej zarządzają finansami?