OSP Pniowiec poszukuje nowych ochotników. Powstaje Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza

Jedna z Ochotniczych Straży Pożarnych organizuje spotkanie dla młodych ludzi, którzy chcieliby pomagać jak ich starsi znajomi. Docelowo powstać ma dla nich specjalna grupa.

OSP Pniowiec
Osp pniowiec piknik rekrutacja

OSP Pniowiec szuka nowych chętnych

Sporo nastolatków, którzy nie mogą jeszcze w pełni uczestniczyć w akcjach, udziela się w Młodzieżowych Drużynach Pożarniczych. Tam uczą się, jak skutecznie pomagać innym w sytuacjach awaryjnych.

- Do młodzieżowych drużyn pożarniczych mogą należeć osoby, które nie ukończyły jeszcze 18-tego roku życia. Konieczna jest zgoda rodziców. Młodzi strażacy biorą udział w zawodach sportowo-pożarniczych, turniejach wiedzy pożarniczej, konkursach. Mają szeroką możliwość zaangażowania - tłumaczą tarnogórscy urzędnicy miejscy.

Jedna z takich drużyn ma powstać w Tarnowskich Górach. Organizują ją ochotnicy z Pniowca. Pierwsze spotkanie odbędzie się 3 czerwca o godz.15:00 w jednostce (ul. Druha Ignacego Sowy 4). Na miejscu przyjmowane będą zapisy do stałego uczestnictwa w spotkaniach MDP. To jednak nie wszystko. Na młodych gości czekać będą atrakcje takie jak sprawnościowy strażacki tor przeszkód, strącanie pachołków wodą, quiz, ognisko z kiełbaskami, pokaz OSP.

- Przyjdź i poczuj pasję do pożarnictwa naszych druhów! Serdecznie zapraszamy! - zachęcają organizatorzy.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon