OSP Żyglinek pomaga medykom. Wsparcie dla szpitala im. św. Kamila

W ramach akcji #strażacymedykom druhny i druhowie OSP Żyglinek zdecydowali się pomóc Szpitalowi im. św. Kamila w Tarnowskich Górach. Personel medyczny otrzymał maseczki, rękawiczki oraz środki do dezynfekcji.

OspWspaniały gest ze strony OSP Żyglinek! Druhny i druhowie zdecydowali, że zrezygnują z części ekwiwalentu otrzymanego za akcje ratowniczo-gaśnicze, które odbyły się w pierwszym kwartale 2020 roku. Ci natomiast, którzy z różnych względów nie mogli uczestniczyć w działaniach, zorganizowali zbiórke pieniężną.

- Wszystkie zakupione rzeczy przekazaliśmy Szpitalowi im. św. Kamila w Tarnowskich Górach. Jednocześnie zobowiązujemy się do dalszej pomocy i współpracy ze szpitalem - informuje OSP Żyglinek. Za zebrane środki udało się kupić rękawiczki i maseczki do ochrony osobistej, płyny do dezynfekcji rąk, powierzchni oraz podstawowe środki czystości tj. mydło w płynie, płyny do podłóg, ręczniki papierowe, czy domestos.

Szpital im. św Kamila potrzebuje wsparcia

Tarnogórski Szpital Świętego Kamila jest jednym z dwóch szpitali w naszej okolicy, który przyjmuje pacjentów w ramach Ostrego Dyżuru. Oznacza, to, że jest on placówką do której w każdym momencie może trafić pacjent z podejrzeniem zakażenia SARS-CoV-2. Personelowi szpitala potrzebne są maski chirurgiczne lub na gumce typ FFP2 lub FFP3, przyłbice ochronne, kombinezony ochronne, oraz środki do dezynfekcji powierzchni i rąk.

Każdy kto posiada powyższe materiały i chce je przekazać, może się skontaktować ze szpitalem pod numerem telefonu 323849756.

fot. OSP Żyglinek

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Tarnowskie Góry budżet partycypacyjny 2023

Startuje budżet partycypacyjny na 2023 rok

Literalnie.fun - jak zagrać

Gra tarnogórskich uczniów podbija Internet!

Tarnowskie Góry 30.01.2022

Podsumowanie tygodnia 24-30.01.2022

Tarnowskie Góry szpital

Informacja dla pacjentów WSP. Placówka ogłasza dzień wolny

Tarnowskie Góry, ruch rowerowy

Tarnowskie Góry bardziej rowerowe? Radni piszą do burmistrza

Tarnowskie Góry, hałda popłuczkowa

Fotopułapki na hałdzie popłuczkowej? Propozycje tarnogórzan

Rondo im. SMZT

Pomysły dotyczące nowego ronda w Tarnowskich Górach