Ostatnie dni wakacji z przyrodą. Wybierz się na spacer z przewodnikiem po Ogrodzie Botanicznym

Jak dobrze wykorzystać dwa tygodnie wolnego? Można na przykład wybrać się do Radzionkowa i wziąć udział w przyrodniczych warsztatach. Wystarczy się zapisać.

Śląski Ogród Botaniczny w Radzionkowie
Śląski ogród botaniczny radzionków wakacje

Spacery po Śląskim Ogrodzie Botanicznym

Pracownicy placówki zapraszają na spotkania połączone z warsztatami. Adresowane są one do wszystkich grup wiekowych. To ciekawa propozycja na rodzinne wyjście w teren. Akcja trwa przez całe lato. Opiekunowie radzionkowskiego ogrodu opowiadali w tym roku o sekretach owadów, drzew, mięczaków, ziół czy pająków. W najbliższym czasie organizują jeszcze trzy spacery:

  • 22 sierpnia - wycieczka z fotografem przyrody
  • 29 sierpnia - wycieczka z botanikiem
  • 31 sierpnia - wycieczka z ornitologiem

Spotkania rozpoczynają się przy bramie głównej do ogrodu botanicznego (przedłużenie ul. Zejera) o godzinie 10:00 i trwają do 12:15. Wstęp jest bezpłatny, ale liczba miejsc ograniczona. Dlatego warto pamiętać o zapisach (wydarzenia cieszą się sporą popularnością). Chęć udziału można zgłosić telefonicznie, dzwoniąc pod numer: 536 330 776 lub mailowo, wysyłając wiadomość na adres: ogrodradzionkow@sibg.org.pl.

- Każda wycieczka jest unikatowa i pozwala spojrzeć na ogród pod zupełnie innym kątem - zapewniają organizatorzy. - Z nami nie ma nudy, na każdą pogodę jesteśmy przygotowani!
Krupski młyn piknik 2023

Może Cię zainteresować:

Krupski Młyn w stylu slow life, czyli Piknik na ŁĄCZce na pożegnanie lata

Autor: Urszula Gołkowska

10/08/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon