Ostatnie pożegnanie Piotra Mankiewicza. Jego pogrzeb odbędzie się w piątek

19 sierpnia odszedł działacz zasłużony dla historii Bytomia i Radzionkowa. Wielu mieszkańców wspomina jego poświęcenie i zaangażowanie dla regionu. W tym tygodniu będzie mieć miejsce pogrzeb.

Muzeum Chleba, Szkoły i Ciekawostek
Piotr Mankiewicz Radzionków pogrzeb

Zmarł Piotr Mankiewicz

W ostatni weekend Muzeum Chleba, Szkoły i Ciekawostek przekazało smutną wiadomość o śmierci swojego założyciela oraz fundatora. 19 sierpnia, w wieku 82 lat, odszedł Piotr Mankiewicz. Urodził się w 1941 roku w Grudziądzu, ale Górny Śląsk stał się jego domem i pasją.

Ślady działalności Piotra Mankiewicza znajdziemy także w powiecie tarnogórskim. Jednym z największych osiągnięć społecznika jest Muzeum Chleba, Szkoły i Ciekawostek w Radzionkowie. To właśnie on był pomysłodawcą, twórcą i fundatorem projektu. Za swoje zasługi został również laureatem Nagrody Honorowej "Crux Adalberti" czy Nagrody Przewodniczącego Rady Miasta Radzionków.

Uroczystości pogrzebowe Piotra Mankiewicza rozpoczną się w najbliższy piątek, 25 sierpnia, o godzinie 10:00 w kościele pw. św. Anny przy ul. Chorzowskiej w Bytomiu. Po Mszy św. nastąpi odprowadzenie na cmentarz parafialny w Bytomiu-Łagiewnikach.

Niech spoczywa w pokoju.

RADZIONKOW PIOTR MANKIEWICZ MUZEUM CHLEBA

Może Cię zainteresować:

Zmarł Piotr Mankiewicz, założyciel Muzeum Chleba w Radzionkowie

Autor: Urszula Gołkowska

20/08/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon