Oszukała sklep na 12 złotych. Grozi jej osiem lat więzienia

Tarnogórzanka dokonała oszustwa podczas ważenia towarów w sklepie samoobsługowym. Inny złodziej ukradł w naszym mieście drogi telefon komórkowy. Obojgu grozi ten sam wyrok.

Zlodziej telefonu tarnowskie gory

Sprytne oszustwo wykryte

W ubiegły wtorek pewna kobieta próbowała oszukać pracowników marketu. Podczas dokonywania zakupów przy kasie samoobsługowej, skanowała owoce podając ich tańsze odpowiedniki. W efekcie mogła zapłacić mniej za droższe produkty. Nie uszło to uwadze personelu. Na miejsce wezwano przedstawicieli policji. Okazało się, że suma, jaką chciała zaoszczędzić 37-latka wyniosła, aż... 12 złotych.

- Kobieta nie spodziewała się, że oszustwo wyjdzie na jaw i zostanie zauważone przez pracowników sklepu - relacjonowali funkcjonariusze . - Policjanci zatrzymali sprawczynię. W tym wypadku obyło się bez policyjnego aresztu i po wykonaniu czynności i przedstawieniu zarzutu oszustwa, tarnogórzanka wróciła do domu - tłumaczyli.

Popełniony czyn podlega karze na podstawie zapisów z kodeku karnego. Za próbę oszustwa kobiecie grozi do ośmiu lat więzienia.

Ukradł szybko, sprzedał tanio

Tarnogórskim mundurowym z wydziału kryminalnego udało się zatrzymać także innego złodzieja. Tym razem skradziony towar był wart o wiele więcej. Pod koniec czerwca pewien mężczyzna wyniósł ze sklepu telefon wyceniany na 4 tysiące złotych. Do zdarzenia doszło w naszym mieście przy ulicy Zagórskiej. Po jakimś czasie przedmiot trafił na jeden z portali ogłoszeniowych i w sierpniu znalazł nowego właściciela.

Dzięki współpracy z łódzką Komendą Wojewódzkiej Policji funkcjonariuszom udało się zlokalizować oszukanego nabywcę. Mężczyzna nie podejrzewał, że telefon mógł zostać skradziony mimo jego atrakcyjnej ceny - połowy z pierwotnej wartości. Odnaleziono także samego przestępcę, 36-letniego mieszkańca Sosnowca. Co ciekawe, sąd ma prawo ukarać go takim samym wyrokiem jak w przypadku zatrzymanej tarnogórzanki. Mężczyzna może spędzić osiem lat za kratkami.

fot. Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Pijany zlodziej tg

Pijany złodziej chciał płacić cudzą kartą....

Pijani kierowcy tg

W organizmie ponad dwa promile, ale wsiadają do...

Okradl babcia

Okradł własną babcię. Czeka go do pięciu lat za...

Zlodzieje perfum tg 1

Perfumowy duet złapany. Grozi im pięć lat...

Oszust w tarnowskich gorach

Padła ofiarą "amerykańskiego żołnierza". Nie...

Nietrezwy kierowca w tworogu

W organizmie promil, w kieszeni narkotyki....

Zwloki na smietniku

Zwłoki na śmietniku. Makabryczne odkrycie w...