Paczuszka dla Maluszka w powiecie tarnogórskim. Kartony, paczki i torby z prezentami trafiły do najmłodszych

Tarnogórzanie i mieszkańcy powiatu zbierali artykuły dla potrzebujących niemowlaków i ich mam. Efekty akcji pokazują, że było warto.

Paczuszka dla Maluszka 2021/2022

Pod koniec listopada w całej Polsce ruszyła charytatywna akcja koordynowana przez Fundację Małych Stópek. Przedsięwzięcie miało na celu wsparcie matek w trudnej sytuacji życiowej oraz instytucji zajmujących się najmłodszymi dziećmi (Domy Samotnej Matki, Domy Małego Dziecka, hospicja). W wielu miejscach, takich jak szkoły, ośrodki kultury, kościoły, kawiarnie, a nawet siłownie, stanęły choinki z papierowymi bombkami pełniącymi funkcję ulotek.

Paczuszka dla Maluszka - choinka

Każdy zainteresowany mógł zakupić i zostawić pod wybraną choinkę prezent dla najmłodszych: pampersy, ubranka, kremy, szampony czy gryzaki. Na zakończenie akcji lokalni organizatorzy przewozili zebrane dary do pobliskich ośrodków lub wysyłali do siedziby fundacji. Tegoroczna edycja Paczuszki dla Maluszka cieszyła się dużą popularnością. Łącznie udało się dostarczyć potrzebującym artykuły o wartości ponad 10 milionów złotych.

- To było świetne doświadczenie pomocy najmniejszym, którzy nie mają de facto nic poza swoją przyszłością, która może zależeć od naszego wsparcia. Samo przygotowywanie choinki, nagłaśnianie zbiórki, koordynowanie - niesamowita przygoda - opowiada nam jedna z wolontariuszek.
- Nasza choinka stała w miejscu uczęszczanym przez studentów. Wspaniale było patrzeć, jak ludzie, którzy sami często nie mają za dużo funduszów, przynoszą paczki pieluszek czy inne potrzebne rzeczy - dodaje.

Tarnowskie Góry dla maluchów

W akcję włączyli się także mieszkańcy naszego powiatu. Specjalne choinki pojawiły się w następujących lokalizacjach:

  • Zespół Szkół Techniczno-Usługowych im. Jana Pawła II w Tarnowskich Górach
  • kawiarnia Niebo w mieście Tarnowskie Góry
  • kościół pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Tarnowskich Górach
  • Przedszkole Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Miedarach
  • Szkoła Podstawowa im. Kai Mireckiej w Nakle Śląskim

Dzięki złotym sercom uczestników udało się przygotować całkiem sporo nawet nie toreb, ale całych kartonów z prezentami. Dary zostały przekazane do Domu Pomocy Społecznej w Nakle Śląskim, Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta w Zabrzu, a część trafiła do siedziby Fundacji Małych Stópek.

W poniższej galerii fotograficzne podsumowanie akcji.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon