Padła ofiarą "amerykańskiego żołnierza". Nie zobaczy już swoich pieniędzy?

Pewna 34-latka została oszukana przez wyłudzacza, który podawał się za zagranicznego wojskowego. Tarnogórzanka straciła kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Oszust w tarnowskich gorach

Okłamana i okradziona

Mimo tego, że policjanci ostrzegają przed zbytnim zaufaniem wobec osób przypadkowo poznanych w Internecie, wciąż słyszymy o przypadkach oszustw. Ich sprawców bardzo trudno później odnaleźć. Podobnie stało się także w naszym mieście. Pewna tarnogórzanka w połowie czerwca przez portal społecznościowy rozpoczęła znajomość z mężczyzną podającym się za obywatela USA. Pisał, że jest żołnierzem przebywającym na misji w Jemenie. Kontakt trwał przez jakiś czas. Oczywiście w pewnym momencie złodziej poprosił o pieniądze. Nie była to zatrważająca kwota - jedynie kilkaset dolarów. Tłumaczył, iż na bliskim wschodzie nie ma dostępu do swojego konta, ale rzecz jasna obiecywał zwrot pożyczki nawet z procentami. Kobieta uwierzyła internetowemu znajomemu i przesłała mu żądana kwotę. Niestety nie skończyło się na jednym przelewie.

- Gotówkę miał wysłać paczką pocztową z Jemenu. Wysłał do tarnogórzanki numer nadanej paczki i list przewozowy - informują funkcjonariusze. - Po jakimś czasie 34-latka dostała wiadomość, że musi zapłacić za paczkę, ponieważ została zatrzymana podczas kontroli celnej. Pomimo opłaty wskazanej kwoty, paczka nigdy nie dotarła do tarnogórzanki - dodają.

Na "amerykańskiego żołnierza"

O metodzie wyłudzeń "na wnuczka" czy "na policjanta" słyszeli już wszyscy. W związku z tym przestępcy wciąż szukają nowych możliwości szybkiego zdobycia pieniędzy. Pracownicy Komendy Powiatowej z naszego miasta oświadczają, że sytuacja, która spotkała 34-latkę, nie jest pojedynczym takim przypadkiem. Złodzieje coraz częściej piszą do samotnych kobiet, podszywając się pod amerykańskiego wojskowego. Efekt pozostaje zawsze taki sam: prędzej czy później pojawia się prośba o finansowe wsparcie.

- Gdy ofiara oszustwa prześle pieniądze na konto przestępcy, zostaje bez ukochanego i bez pieniędzy - oświadczają mundurowi. - Przypominamy, że o wszystkich próbach wyłudzenia pieniędzy należy natychmiast poinformować policję, korzystając z numeru alarmowego 112 - tłumaczą.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Zlodziej telefonu tarnowskie gory

Oszukała sklep na 12 złotych. Grozi jej osiem...

Pijany zlodziej tg

Pijany złodziej chciał płacić cudzą kartą....

Okradl babcia

Okradł własną babcię. Czeka go do pięciu lat za...

Zaginela dziewczyna

Zaginęła tarnogórzanka. Dziewczyna nie wróciła...

Nietrezwy kierowca w tworogu

W organizmie promil, w kieszeni narkotyki....

Zlodzieje perfum tg 1

Perfumowy duet złapany. Grozi im pięć lat...

Papierosy bez akcyzy tg

Tarnogórski paser złapany. Znaleziono setki...